RAJDYWRCWYWIADY

Tänak pozytywnie zaskoczony pierwszą jazdą i20 WRC

Ott Tanak w sesji Q&A z Hyundai Motorsport

Zespół Hyundai Motorsport szykuje się do nadchodzącego sezonu 2020 w Rajdowych Mistrzostwach Świata, gdzie będzie bronił tytułu Mistrzów Świata. Do ich składu kierowców dołączył także zawodnik, który obiera sobie za cel obronę tytułu wśród kierowców – Ott Tanak. Estończyk, razem ze swoim pilotem Martinem Jarveoją, mieli okazję pierwszy raz jeździć Hyundaiem i20 WRC podczas jednodniowych testów we Francji 5 grudnia. Załoga odwiedziła siedzibę Hyundai Motorsport w Alzenau. Mistrzowie Świata dołączą do Thierry’ego Neuville’a w ramach pełnego sezonu 2020. Z kolei Dani Sordo i Sebastien Loeb będą dzielić trzeci egzemplarz i20. Sezon 2020 zapowiada się ekscytująco, a Rajd Monte Carlo już za niecały miesiąc!

Ott Tanak Hyundai Motorsport
Hyundai Motorsport GmbH

Sesja pytań i odpowiedzi – Ott Tänak

Jakie są Twoje pierwsze wrażenia z zespołem Hyundai Motorsport?

Zespół okazał się bardzo mocno skoncentrowany i pełen pasji. Zdecydowanie dzielimy ten sam głód sukcesu i aspiracje. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia naszego sezonu w Rajdzie Monte Carlo.

Odwiedziłeś fabrykę w Alzenau – miałeś okazję spotkać się z każdym? 

W niedługim czasie zabraliśmy się do pracy i od razu byliśmy bardzo zajęci. Każdy dawał nam pełne wsparcie. Wciąż mamy do poznania wielu członków zespołu, ale to jest całkowicie normalne na początku nowej relacji.

Jak przebiegał Twój pierwszy test z Hyundaiem i20 Coupe WRC? 

Byłem pozytywnie zaskoczony po moim pierwszym przejeździe. Dobrze czułem się w samochodzie. Każda rajdówka ma swoją własną osobowość, ale póki co mogę powiedzieć, że i20 WRC jest bardzo mocne na wszystkich frontach. Mamy jeszcze trochę dni testowych przed Rajdem Monte Carlo, więc będziemy gotowi na nasz pierwszy wielki sprawdzian.

Przez co przechodzisz, zmieniając zespół?

Nigdy nie jest łatwo zmienić zespół. Zawsze jest wiele do zrobienia. Po pierwsze, trzeba poznać ludzi. Później kluczowe jest poczucie się komfortowo w samochodzie i zaadaptowanie do nowych warunków. Pracujemy możliwie jak najbliżej zespołu, aby być w jak najlepszej formie na Monte-Carlo.

Jakie są Twoje krótko i długoterminowe cele?

Dopiero co wygraliśmy nasz pierwszy tytuł w WRC, ale nowy rok oznacza dla nas kompletnie czystą kartę. Chcę dać nowemu zespołowi całe moje doświadczenie, abyśmy mogli obronić nasze tytuły mistrzowskie – zarówno mój, jak i samego Hyundaia. Na początek sezonu, liczę na dobry start w Monte-Carlo i złapanie dobrego feelingu. W skali całego sezonu – wszystko jest możliwe. Mam za sobą mocny zespół, więc będziemy walczyć.

Ott Tanak Hyundai Motorsport
Hyundai Motorsport GmbH
Profil kierowcy:
Ott Tanak
Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close