RAJDYWRC

Tanak odrabia sporo punktów – Klasyfikacja WRC

Tanak odrabia sporo punktów – Klasyfikacja WRC

Za nami Rajd Finlandii 2018. Najlepiej pokazał się w nim Ott Tanak, który zdobył komplet punktów i zbliżył się do czołowej dwójki. Wciąż Estończyk traci jednak sporo oczek, ale kolejny tak fenomenalny występ może sprawić, że nagle będziemy mieli trzech poważnych pretendentów do tytułu mistrzowskiego. Kierowca Toyoty ma aktualnie na koncie 107 punktów.

Najgorzej z pierwszej trójki poradził sobie w Finlandii Thierry Neuville. Belg zmagał się przez cały weekend z pozycją na drodze i brakiem dobrego rytmu. Dorobek 4 oczek wywieziony ze Skandynawii to i tak chyba maksimum tego, co dało się osiągnąć. Sebastien Ogier odrobił do zawodnika Hyundaia 6 punktów, w dużej mierze po kontrowersjach związanych z Team Orders w M-Sporcie. Francuz ma 132 punkty na koncie i do złapania lidera brakuje mu jeszcze 21.

Klasyfikacja WRC poza pierwszą trójką również wygląda bardzo ciekawie. Czwarty Esapekka Lappi ma 70 punktów i nie udało mu się dopisać nic do swojego konta przy okazji domowego rajdu. Mads Ostberg okupuje dziewiątą lokatę i do Fina traci 22 oczka. W tym obszarze tabeli wiele może się jeszcze zmienić!

Klasyfikacja WRC – kierowcy

Klasyfikacja WRC - Rajd Finlandii 2018
wrc.com

Jeżeli chodzi o klasyfikację WRC wśród konstruktorów, M-Sport odrabia do Hyundaia 2 punkty. Koreański zespół ma ich 228 i póki co przewaga 26 oczek wydaje się w miarę pewna. Zresztą Malcolm Wilson bardziej musi się chyba skupić nad obroną przed Toyotą, która zaliczyła świetny weekend, zwieńczony dopisaniem 40 punktów do swojego konta. Dzięki temu ekipa Tommiego Makinena traci już tylko 1 punkt do M-Sportu. Citroen wciąż jest trochę z tyłu, ale zdobycz 24 punktów to i tak jeden z lepszych wyników francuskiego producenta w tym sezonie. Ich strata do 3 miejsca wynosi jednak 48 punktów i może być bardzo ciężko to odrobić w finałowych rajdach.

Klasyfikacja WRC – producenci

Klasyfikacja WRC - konstruktorzy - Rajd Finlandii 2018
wrc.com

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.

Podobne

Close