Rajd SardyniiRajd Sardynii 2019RAJDYWRC

Tanak liderem, Spory awans Kajto – Klasyfikacja po Rajdzie Sardynii 2019

Ott Tanak (Toyota Yaris WRC) po Rajdzie Sardynii przewodzi stawce kierowców, walczących o mistrzowską koronę cyklu WRC. Tanak po zwycięstwie w Portugalii, miał szanse na kolejny komplet punktów także we Włoszech. Niestety przygoda na Power Stage pozbawiła go solidnej zaliczki punktowej i przed Rajdem w Finlandii jego przewaga na Sebastienem Ogierem wynosi tylko cztery punkty. Trzy oczka dalej w tabeli widnieje nazwisko Thierry`ego Neuvilla (Hyundai i20 WRC) i chyba nikt nie ma już złudzeń, że miedzy tą trójką ostatecznie zostanie rozegrana walka o zwycięstwo w cyklu WRC 2019.

Czwarty Elfyn Evans (Ford Fiesta WRC) do podium traci 65 punktów. Dzięki drugiemu miejscu na Sardynii do pierwszej piątki awansował Teemu Suninen (Ford Fiesta WRC). Solidny skok na ósmą lokatę zanotował zwycięzca włoskiej imprezy – Dani Sordo (Hyundai i20 WRC).

W WRC2 pierwsze miejsce okupuje Benito Guerra (Skoda Fabia R5), który jednak nie startował w Sardynii, na drugie miejsce z ósmego awansował zwycięzca Pierre-Louis Loubet (Skoda Fabia R5). Francuzki kierowca minimalnie, o jeden punkt wyprzedza trzeciego Ole Christiana Veibe. Wicelider rajdu, Kajetan Kajetanowicz (Skoda Fabia R5) awansował o 13 pozycji i aktualnie z dorobkiem 33 puntów zajmuje szóste miejsce.

Profil kierowcy:
Ott Tanak
Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz
Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close