Rajd NiemiecRAJDYWRCWRC2

Tanak i Kopecky na szczycie! – Rajd Niemiec 2018

Tanak i Kopecky na szczycie!- OS18 Rajd Niemiec 2018:

WRC:

Ott Tanak został zwycięzcą Rajdu Niemiec 2018! Estończyk zapewnił sobie zwycięstwo w rajdzie drugim miejscem podczas Power Stage, który padł łupem Sebastiena Ogiera. Drugi w klasyfikacji całego rajdu Thierry Neuville zakończył ostatni odcinek na piątej lokacie. Esapekka Lappi zakończył zarówno cały rajd, jak i PS na trzeciej lokacie.

Zwycięstwo na Power Stage dało Ogierowi czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej. Teemu Suninen, który ostatecznie zakończył rajd na piątej lokacie, na oesie zajął szóstą lokatę. Świetnie na Power Stage’u pojechał Craig Breen, który zajął czwartą lokatę, a w całym rajdzie jest siódmy, tuż za plecami Andreasa Mikkelsena.

WRC 2:

Jan Kopecky pokazał wszystkim jak należy kończyć weekend. Przedostatni oes wyprowadził go na pozycję lidera w WRC2, a Power Stage zapewnił mu zwycięstwo w tegorocznym Rajdzie Niemiec. Podium w WRC2 uzupełnili Kalle Rovanpera i Fabio Andolfi. W takiej kolejności zakończył się zarówno cały rajd, jak i Power Stage.

Kajetan Kajetanowicz stracił czwartą lokatę w klasyfikacji WRC2 na rzecz Fabiana Kreima. Łukasz Pieniążek ostatecznie zakończył Rajd Niemiec 2018 na szóstej lokacie, tuż za Kajetanem.