RAJDYWRC

Tanak: „Evans zasługuje na tytuł nawet bez startu na Monzy”

Tanak: „Evans zasługuje na tytuł nawet bez startu na Monzy”

Aktualny Mistrz Świata i były partner zespołowy Elfyna Evansa, Ott Tanak, docenia postęp Walijczyka. Estończyk uważa, że będzie on dobrym następcą, któremu tytuł mistrzowski należy się bez względu na to, czy runda na Monzy się odbędzie.

Promotor WRC pozostaje nieugięty. Rajd Monzy ma się odbyć. Są jednak znaczne obawy zarówno w Lombardii, jak i wśród zespołów, co do perspektywy przyjazdu i spędzenia tygodnia w okolicy najbardziej dotkniętej koronawirusem we Włoszech. Jeśli druga włoska runda sezonu zostałaby jednak odwołana, Tanak powiedział w rozmowie z DirtFish, że jego były kolega z zespołu M-Sport nadal zasługuje na mistrzowską koronę 2020.

Wybrane dla Ciebie

Ott Tanak

„To zdecydowanie był naprawdę trudny i inny sezon – w tym roku nie było nic normalnego. Ale jeśli jesteś pierwszy na mecie, jesteś zwycięzcą.

Tak, jak powiedziałem –  w tym roku nie było normalnie. Nie ma wątpliwości, że jeśli jesteś mistrzem, zazwyczaj spędzasz więcej czasu na czyszczeniu drogi na większej liczbie rajdów. Ale tak nie było. Na początku mieliśmy trzy rajdy, a od czasu lockdownu mamy kolejne trzy.”

Zapytany o opinię na temat rywalizacji na torze Monza, dodał: „Zdecydowanie wszyscy chcielibyśmy się ścigać. Dlatego tu jesteśmy. A po takim sezonie jak ten, który mieliśmy, gdyby można było to zrobić w bezpieczny sposób, bardzo bym się cieszył.”

Zespoły przygotowują się do finału sezonu, rozgrywanego na północy Włoch. Evans prowadzi 14-punktową przewagą w generalce nad kolegą z zespołu Toyoty, Sébastienem Ogierem. Thierry Neuville jest najbliższym pretendentem do mistrzostwa poza kierowcami Yarisa. Belg ma 24 punkty straty do Evansa, podczas gdy Tänak, kolega z zespołu Neuville’a z zespołu Hyundaia, potrzebuje cudu, aby skutecznie obronić swoje mistrzostwo. Estończyk ma 28 punktów straty do Evansa. Do zdobycia zostaje 30 punktów, jeśli Monza nie zostanie anulowana.


Źródło: DirtFish
Ott Tanak na Rallypl – KLIK!

Profil kierowcy:
Ott Tanak
Profil kierowcy:
Elfyn Evans

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *