RAJDYWRC

Tanak chce wysokiej podwyżki w przyszłym sezonie!

Tanak chce wysokiej podwyżki w przyszłym sezonie!

Belgijska gazeta „La Derniere Heure” dotarła do informacji na temat zarobków, jakich Ott Tanak oczekuje od swojego pracodawcy. Okazuje się, że Estończyk wnioskuje o wysoką podwyżkę względem tego, na co może liczyć w 2019 roku. Wydaje się to być naturalna decyzja, biorąc pod uwagę formę Tanaka w tym sezonie.

Mówi się, że lider Mistrzostw Świata zarabia aktualnie około 5 milionów euro rocznie, a jego przyszłoroczne żądania oscylują w okolicach 7 milionów euro. Warto zaznaczyć, że wielokrotny Mistrz Świata, Sebastien Ogier, prawdopodobnie otrzymuje około 6 mln. Dokładne liczby są zbyt trudne do oszacowania. Duża część jest z pewnością ukryta w bonusach zależnych od osiągnięć i innych premiach.

Czy w takim razie wymagania Tanaka są zbyt wysokie? Po Rajdzie Niemiec Estończyk umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej WRC i zmierza po tytuł mistrzowski. Jego notowania są bardzo wysokie już teraz, a wzrosną jeszcze bardziej, jeśli uda mu się wywalczyć Mistrzostwo Świata. Nie jest więc żadną tajemnicą to, że rozmawia on z pozostałymi zespołami.

Ott Tanak

„Oczywiście, rozmawiamy ze wszystkimi. Chcę być w najlepszym zespole. Dlatego dołączyłem do Toyoty w 2017 roku. Wcześniej byłem w M-Sporcie, z którym zdobyliśmy przecież tytuł w klasyfikacji konstruktorów, a Sebastien Ogier wygrał klasyfikację kierowców.”

Profil kierowcy:
Ott Tanak
Tagi

Oktawian Sadlak

Jestem redaktorem serwisu od sierpnia 2017 roku. Motorsportem interesuję się odkąd pamiętam. Mój konik to Formuła 1 oraz karting. | Kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close