RAJDYWRC

Tanak bliżej M-Sportu, Rovanpera dopina kontrakt

Według Timo Jouhkiego, fińskiego łowcy talentów i menedżera kilku fińskich kierowców rajdowych (m.in Kallego Rovanpery), Ott Tanak szuka nowego zespołu na najbliższe lata. Jeśli wierzyć Jouhkiemu Estończyk jest głównym kandydatem do fotelu w M-Sporcie. Sam Tanak rozważa powrót do Brytyjczyków, z racji, iż Ford miałby wrócić jako pełnoprawny zespół do WRC najpóźniej w 2022. Wtedy też rajdówki dostaną napęd hybrydowy. Sam Rich Millner chciałby mieć kierowcę nieco wcześniej po to by to pod Otta zbudować hybrydową Fiestę WRC.

Od Tanaka mogą zależeć też losy innego klienta Jouhkiego – Kalle Rovanpery. Otóż syn byłego kierowcy Peugeota i Mitsubishi ponoć jest już dogadany z Toyotą, ale według jego menedżera nic nie jest jeszcze pewne. Miejsce w ekipie Tommiego Makkinena młodemu Finowi, miałoby zapewnić odejście Tanaka.

Co ciekawe sam Jouhki nie precyzuje z jakim zespołem rozmawia obecnie Rovanpera. W kuluarach wspomina się dołączeniu do Citroena. Fin mimo wszystko jest spokojny o przyszłość obecnego kierowcy Skody.

Zazwyczaj te sprawy bardzo się ciągną, wierzę, że na jesień Rovanperä będą tam gdzie być powinien.

 

Profil kierowcy:
Ott Tanak
Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close