Rajd TurcjiRajd Turcji 2019RAJDYWRC

Szybka i mądra jazda kluczem do sukcesu w Turcji

Zespół Toyota Gazoo Racing WRC po odniesionych sukcesach w Finlandii i Niemczech przystępuje do kolejnej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata 2019. Tym razem ekipa Tommiego Mäkkinena będzie rywalizować na bardzo ciężkich kamienistych tureckich odcinkach specjalnych. Rok temu Toyota znakomicie spisała się na próbach w prowincji Mugla i wywalczyła dublet.

Ott Tänak:

Wiemy, że to bardzo ciężki rajd, ale podobnie jak w zeszlym roku celujemy w zwycięstwo. Zespół jest bardzo mocno zmotywowany po fantastycznych weekendach w Finlandii i Niemczech.

Najważniejsze jest unikanie większych błędów, oesy mogą być bardzo zdradliwe i nierówne. Nasza ekipa w tym sezonie poprawiła swoje osiągi i jesteśmy dobrze przygotowani do tej imprezy.

Jarri Matti Latvala:

W ubiegłym roku wielu naszych rywali miało ogromne problemy. Tutaj chodzi o przetrwanie, jeżeli jedziesz rozsądnie masz szanse zakończyć ten rajd bardzo wysoko. W 2018 roku wywalczylismy tutaj wspaniały wynik. Przed tegoroczna edycją pojechaliśmy do Grecji aby przetestować nasz samochód w podobnych warunkach. Spodziewamy się że drogi będą bardzo kamieniste, więc trzeba będzie uważać.

Kris Meeke:

Turcja to zupełnie nowy rajd dla nas.
Nigdy wcześniej tam nie byliśmy, oglądaliśmy w zeszłym roku to co działo się na trasie i musze przyznać że oesy są niewiarygodnie ciężkie. Będzie trudno rywalizować na tych próbach bez doświadczenia. Nie stawiamy sobie celów jeżeli chodzi o wynik.

Po dziesięciu rozegranych eliminacjach ekipa Toyoty zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej, tracąc tylko osiem punktów do Hyundaia. Natomiast w klasyfikacji kierowcow na czele znajduje się Ott Tänak, ktory nad drugim Thierry Neuvillem ma 33 punktów przewagi.

Profil kierowcy:
Ott Tanak
Tagi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close