RAJDYRSMP

Szutrowe przetarcie szlaków w wykonaniu Revolution Rally Team

Szutrowe przetarcie szlaków w wykonaniu Revolution Rally Team

 

Marcin Kowal wraz z Sebastianem Lenkowskim startem w Rally Žemaitija zainaugurowali szutrową część nowego sezonu w cyklu ProfiAuto Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Załoga dysponująca Mitsubishi Lancerem Evo IX po raz pierwszy w karierze zmierzyła się z występem na luźnej nawierzchni. Mimo jakże niesprzyjających problemów technicznych duet zespołu Revolution Rally Team w wyśmienitych nastrojach dotarł do mety sięgając po drugą lokatę w klasie Open 4WD krajowego czempionatu. Awarię, które znacząco przyczyniły się do finalnego rezultatu z pewnością przyćmiły szansę na walkę z Markiem Roeflerem, który w czasie wszystkich czternastu odcinków specjalnych znajdował się poza zasięgiem Marcina Kowala i Sebastiana Lenkowskiego.

Najpoważniejsze problemy w japońskiej konstrukcji zostały mimo wolnie przezwyciężone przez samą radość z jazdy na tak wymagających oraz świetnie prezentujących się oesach w okolicach Kelm. Kolejna okazja na tak wyjątkowy start w wykonaniu załogi Kowal / Lenkowski nastąpi już za dwa tygodnie podczas 77. Orlen Rajdu Polski na warmińsko – mazurskich trasach.

Marcin Kowal

,,Tylko trzy OSy udało się przejechać bez problemów. Tempo nie było najlepsze, ale odnotowywaliśmy progres z odcinka na odcinek, mieliśmy lepszy feeleing auta i pozwalaliśmy sobie na coraz agresywniejszą i szybszą jazdę. Jazda po tych odcinkach to kwintesencja rajdów, coś pięknego, zakochaliśmy się w szutrowej nawierzchni. Finalnie z Litwy wyjeżdżamy z 18 punktami za 2 miejsce w klasie OPEN 4WD. Teraz pora na analizę, wnioski i zdobywanie kolejnego doświadczenia na szutrach. Już za dwa tygodnie stawimy się na starcie Rajdu Polski, który będzie jednocześnie rundą Mistrzostw Europy ERC.”

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *