PRASOWERajd ŚląskaRajd Śląska 2021RAJDYRSMP

Szejowie udowodnili potencjał na Śląsku!

Szejowie udowodnili potencjał na Śląsku!

5. Rajd Śląska pokazał prawdziwy potencjał i prędkość załogi Jarosław Szeja / Marcin Szeja. Bracia z Ustronia wygrali pierwszy odcinek specjalny RSMP w nowym samochodzie i nowym zespole. Na rajdzie pojawiło się mnóstwo kibiców oraz gości i partnerów, którzy obserwowali rywalizację ze strefy kibica przygotowanej tuż przy stanowisku serwisowym załogi Hyundaia i20 R5.

Po dobrym wyniku na OS1 Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich bracia Szejowie przystąpili do sobotniej rywalizacji w Rajdzie Śląska z optymizmem. Załoga Hyundai Poland Racing pokazała się z fenomenalnej strony już na otwierającym dzień OS2 Wyry 1, gdzie pomimo drobnej awarii Szejowie okazali się najlepszą załogą. To było pierwsze odcinkowe zwycięstwo braci z Ustronia w nowym samochodzie i nowym zespole.

Dalsza rywalizacja również przebiegała dobrze z punktu widzenia załogi w Hyundaiu i20 R5. Pojawiło się kolejne odcinkowe podium, a strata do drugiej pozycji w rajdzie wynosiła ledwie 3.7 s. Szejowie ewidentnie się rozpędzali, korzystając z auta wybitnie przygotowanego przez zespół.

Patronite

Szejowie przygotowali w parku serwisowym imponującą strefę kibica, gdzie partnerzy oraz zaproszeni goście spędzali czas oraz śledzili rajd – zarówno ze specjalnej trybuny, jak i z monitorów zainstalowanych w strefie. Walka na odcinkach została zakończona przedwcześnie. Po tragicznym wypadku załogi Tomasz Pyra / Agnieszka Pyra na OS4 organizator zadecydował o tym, że rywalizacja nie zostanie wznowiona.

Jarosław Szeja

„W końcu pokazaliśmy na co nas stać w tym samochodzie. Wygraliśmy odcinek specjalny, potem znów byliśmy na podium. Przyspieszaliśmy i byliśmy dosłownie o włos od miejsca na podium klasyfikacji generalnej rajdu. Muszę tutaj podkreślić dobrą pracę zespołu, który świetnie przygotował naszego Hyundaia i20 R5. Cieszę się, że w naszej strefie VIP pojawiło się tyle osób. Mam wrażenie, że wykonaliśmy dobrą pracę.”


Partnerami załogi są: GK Forge, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Gastro Boss, Erdol Haus, Polsprzęt, Millers Oils Polska, Kowax, Gulf Race Fuels Distribution EU, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Silesia Business Hub, 2Brally i Hyundai Poland Racing.

Kalendarz pozostałych rund ProfiAuto RSMP

01-03.10.2021 – 49. Rajd Świdnicki – Krause

15-17.10.2021 – 46. Rally Kosice

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *