ERCRajd PolskiRajd Polski 2021RAJDYRSMP

Szeja Rally Team w 77. ORLEN Rajdzie Polski

Szeja Rally Team w 77. ORLEN Rajdzie Polski

Dopiero co zakończyły się emocje związane z Rally Zemaitija, tymczasem za rogiem jest już 77. Orlen Rajd Polski. W rundzie mistrzostw Polski i Europy udział weźmie również załoga zespołu Hyundai Poland Racing – Jarosław Szeja i Marcin Szeja. Sezon ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozpoczął się od Rally Zemaitija, na Litwie. Szutrowa część naszego krajowego czempionatu kontynuowana będzie na 77. Orlen Rajdzie Polski. Mazurski klasyk z bazą w Mikołajkach będzie ponownie rundą Rajdowych Mistrzostw Europy FIA ERC.

W rajdzie nie zabraknie Jarosława i Marcina Szejów. Załoga Hyundai Poland Racing zadebiutowała na szutrach w Rally Zemaitija. Tam po awarii Hyundaia i20 R5 ekipa musiała wycofać się z imprezy po dziewiątym odcinku specjalnym. Teraz natomiast Szejowie wracają ze zdwojoną motywacją – aby walczyć o punkty nie tylko mistrzostw Polski, ale również mistrzostw Europy.

Rajd rozpocznie się w piątek, 18 czerwca, od superoesu Mikołajki Arena. W sobotę na zawodników czekają dwukrotne przejazdy prób Świętajno, Olecko i Wieliczki oraz ponowna wizyta na Mikołajki Arena. W niedzielę po dwóch przejazdach prób Mikołajki Max i Gmina Mrągowo, załogi udają się do Przasnysza, a następnie do Warszawy na ostatni odcinek specjalny, który prowadził będzie m.in. słynną ulicą Karową. Jest to szczególna sytuacja, na okoliczność jubileuszu rajdu i zarazem połączenie dwóch tak wielkich rajdowych akcentów – Rajdu Polski i Karowej.

Jarosław Szeja

„Za nami weekend na Litwie, a my już myślami jesteśmy w Mikołajkach. Rajd Polski to najważniejsza motorsportowa impreza w tym kraju, a dodatkowo to runda mistrzostw Europy. Jestem podekscytowany nadchodzącym wyzwaniem. Na Żmudzi z każdym kilometrem lepiej rozumiałem specyfikę jazdy po szutrach i przełamywałem kolejne bariery. To będzie procentowało w przyszłości. Teraz przed nami kolejne testowe kilometry i nauka. Czuję szczęście, że jesteśmy w tym miejscu. To nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie naszych wspaniałych partnerów. Rajd Polski to wielkie rajdowe święto, które przeżywać będziemy wspólnie!”


Partnerami załogi są: GK Forge, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Gastro Boss, Erdol Haus, Polsprzęt, Millers Oils Polska, Kowax, Gulf Race Fuels Distribution EU, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Silesia Business Hub, 2Brally i Hyundai Poland Racing.

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *