Rajd RzeszowskiRajd Rzeszowski 2021RAJDYRSMP

Szeja: Jestem wściekły. Jest mi naprawdę bardzo przykro

Trudny finał Rzeszowa – ogrom ciężkiej pracy i jedna zła decyzja

Dzisiejszy etap zakończył rywalizację na Podkarpaciu i wyłonił zwycięzców 30. edycji Rajdu Rzeszowskiego. Po wczorajszych kłopotach, sobota miała być nowym otwarciem dla duetu Jarosław Szeja / Marcin Szeja, niestety rzeczywistość zgotowała zupełnie inny scenariusz.

Reprezentanci Hyundai Poland Racing robili co mogli, żeby powalczyć o punkty w sobotniej części rajdu, a efekty ich ciężkiej pracy było widać już w wynikach porannego odcinka specjalnego. Po wczorajszej awarii nie było śladu, a bracia z Ustronia wrócili do rywalizacji mocnym akcentem. Tempo, jakie narzucili na pierwszym przejeździe Pstrągowej, dało im trzeci czas i pierwsze OS-owe podium w Hyundai i20 R5. Przed Szejami były tylko dwie czołowe załogi klasyfikacji generalnej. To jasny sygnał, że samochód spisywał się świetnie, a Jarek i Marcin dobrze czuli się na rzeszowskich asfaltach. Ponownie w ten weekend pokazali, że są w stanie walczyć o wysokie lokaty, nawet w ekstremalnie trudnych warunkach.

Niestety dobra passa szybko się zakończyła, a rajdy w bardzo bolesny sposób przypomniały, że losy sukcesu i porażki, nie zależą tylko od załogi w samochodzie, na odcinku specjalnym. Na wyniku może zaważyć pojedyncza zła decyzja, których wiele trzeba podejmować w każdym momencie trwania zawodów. W ferworze walki, zawiódł czynnik ludzki, a szanse na punkty przekreślił jeden błąd. 30. Marma Rajd Rzeszowski zakończył się dla zespołu zatrzymaniem kilka metrów za metą ósmego odcinka specjalnego.

Patronite

Jarosław Szeja

Jestem wściekły. Jest mi naprawdę bardzo przykro, bo wykonywaliśmy dziś świetną pracę. Czasy w czołówce, na odcinkowym podium, tylko to potwierdzają. Niestety błąd ludzki uniemożliwił nam ukończenie rajdu. Wiem co zrobić, wiem jakie wyciągnąć konsekwencje, na kolejnym rajdzie będziemy mądrzejsi o tę lekcję. Od poniedziałku nastąpi reset, musimy pewne sprawy przeorganizować. Jeszcze pokażemy nasze tempo i potwierdzimy, że razem z Hyundai Poland Racing, tym wspaniałym samochodem potrafimy pojechać szybko!

Partnerami załogi są: GK Forge, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Gastro Boss, Erdol Haus, Polsprzęt, Millers Oils Polska, Kowax, Gulf Race Fuels Distribution EU, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Silesia Business Hub, 2Brally i Hyundai Poland Racing.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *