ERCRajd AkropoluRajd Akropolu 2018RAJDY

Świetny czas Habaja i Ptaszka – OS9 Rajd Akropolu 2018

Os9

Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak uzyskali czwarty rezultat na pierwszym niedzielnym odcinku specjalnym. Polacy, którzy aktualnie zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Akropolu 2018 stracili do zwycięzcy dziewiątego odcinka specjalnego Juuso Nordgrena 17,3s. Trzeci rezultat zanotował Łukasz Habaj, którego pilotuje Daniel Dymurski.

Staramy się jechać według naszego planu, nie ciśniemy mocno, jesteśmy zaskoczeni tak dobrym czasem. – mówił Hubert na mecie.

Wracający po wczorajszym niepowodzeniu Alexey Lukyanuk ukończył 21 km próbę z drugim czasem. Pierwszä piątkę skompletował Evynd Brynildsen. Spisujący się świetnie Węgier Herczig wykręcił tym razem szòsty czas.

W klasyfikacji generalnej po dziewięciu rozegranych oesach prowadzi Bruno Magalhaes. Portugalczyk ma 43,5s zapasu nad Węgrem Herczigiem. Na rewelacyjnej trzeciej pozycji jedzie Hubert Ptaszek, który posiada ponad minute przewagi nad Cypryjczykiem Galatoriotisem.

Patronite

Fot. Fia Erc

Profil kierowcy:
Łukasz Habaj

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Wybrane dla Ciebie