PRASOWERajd ChorwacjiRajd Chorwacji 2021RAJDYWRC

Świetne tempo Kajetanowicza, lideruje przed finałowym etapem Rajdu Chorwacji!

Świetne tempo Kajetanowicza, lideruje przed finałowym etapem Rajdu Chorwacji!

Niezwykły dzień w wykonaniu Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka. Polacy pokazali świetne tempo na trasach Rajdu Chorwacji, kończąc wszystkie odcinki specjalne na podium, trzy z nich wygrywając. Reprezentanci LOTOS Rally Team wyszli na prowadzenie w kategorii WRC 3 i oddalili się od kolejnej załogi na ponad 46 sekund. Etap zakończyli doskonałym, dziewiątym czasem na szesnastym odcinku specjalnym. Przed nimi znalazły się tylko samochody klasy WRC!

Kajetanowicz i Szczepaniak rozpoczęli w Chorwacji swój sezon Rajdowych Mistrzostw Świata. Od początku nie ukrywali, że cel jest jeden: walka o mistrzostwo. Długotrwałe i intensywne przygotowania procentują, Polacy pokazują świetne tempo, nie tylko liderując w swojej kategorii, ale także walcząc z załogami fabrycznymi. Choć jest to dopiero ich drugi start tym samochodem w rajdzie asfaltowym, udało im się szybko znaleźć odpowiednie ustawienia i narzucić skuteczne tempo. Z odcinka na odcinek radzą sobie coraz lepiej, co pokazuje dziewiąty czas w klasyfikacji generalnej na finałowej próbie – sekundy za samochodami najmocniejszej klasy WRC.

Kajetan Kajetanowicz, reprezentant LOTOS Rally Team

„To był świetny dzień dla nas. Jestem zadowolony, szczególnie że wcześniej mieliśmy niewiele wspólnego z nowymi amortyzatorami na suchej nawierzchni, bo testowaliśmy je głównie na deszczu. Nabierałem więc doświadczenia z każdym kilometrem i od samego początku budowałem swoją prędkość. Myślę, że w tej chwili jest ona już naprawdę dobra.

Jutro ostatni dzień rajdu i mimo że mamy do przejechania tylko cztery odcinki specjalne, to będzie to wymagało od nas pełnej koncentracji. Szczególnie że ostatni z nich to Power Stage, na którym można zdobywać dodatkowe punkty, co jest naprawdę kuszące. Dla nas jednak najważniejszym jest ukończyć rajd na pierwszym miejscu. Taki mamy plan na jutro – utrzymać zdobyte dzisiaj prowadzenie. Samochód spisuje się znakomicie, a zespół jak zawsze staje na wysokości zadania i daje mi wielkie wsparcie. Ten nowy dla nas rajd przebiega bez problemu i mam nadzieję, że tak będzie już do końca.”

Niedzielna rywalizacja rozpocznie się od najdłuższej próby rajdu, oesu Bliznec – Pila (25,20 km). Pierwszy przejazd zacznie się o godzinie 7:20, a drugi o 10:11. Oes Zagorska Sela – Kumrovec (14,09 km) zostanie rozegrany o 8:38, a następnie o 13:18, jako kończący rywalizację i dodatkowo punktowany Power Stage.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Rajd Chorwacji 2021, nieoficjalne wyniki po OS 16 (WRC 3):

 1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) 2:15:17,2 s
  2. Lindholm/Korhonen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) +46,6 s
  3. Ingram/Whittock (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +2:53,3 s
  4. Rossel/Coria (Francja, Citroën C3 Rally2) +3:01,7 s
  5. Ciamin/Roche (Francja, Citroën C3 Rally2) +3:32,9 s
  6. Zaldivar/del Barrio (Paragwaj/Hiszpania, Škoda Fabia Rally2 evo) +8:34,6 s
  7. Keferböck/Minor (Austria, Škoda Fabia Rally2 evo) +10:27,6 s
  8. Raith/Winter (Austria, Ford Fiesta Rally2) +11:13,4 s
  9. Miele/Beltrame (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +12:32,3 s

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *