Rajd KataloniiRajd Katalonii 2021RAJDYWRCWRC 3

Świetne tempo i awans Kajetanowicza!

Świetne tempo i awans Kajetanowicza!

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali w swojej kategorii finałową próbę sobotniego etapu Rajdu Hiszpanii, uzyskując także świetny, szósty czas w klasyfikacji generalnej! Załoga LOTOS Rally Team zostawiła za sobą całą konkurencję WRC 3 oraz większą część samochodów klasy WRC. Dobre tempo Polaków zaprocentowało awansem na pozycję wiceliderów kategorii przed finałowym dniem!

Choć nad trasą sobotniego etapu Rajdu Hiszpanii wisiały czarne chmury, udało się rozegrać wszystkie odcinki specjalne bez opadów deszczu. Załogi rywalizowały w równych warunkach i zapewniły kibicom świetne widowisko. Podczas drugiej pętli swoją bardzo dobrą jazdę kontynuował duet Kajetanowicz/Szczepaniak, który rozpoczynając od piątego czasu na pierwszej próbie tylko zwiększał tempo. Załoga LOTOS Rally Team kolejne oesy kończyła odpowiednio na drugim, drugim i pierwszym miejscu. Atakiem na finałowym odcinku nie tylko uzyskali doskonały, szósty czas w klasyfikacji generalnej, ale także awansowali na drugą pozycję w swojej kategorii.

– Tak jak zapowiadałem wczoraj, cisnąłem dzisiaj od samego początku, czego efektem jest awans na drugą pozycję. Może nie mamy dużej przewagi nad trzecią załogą, ale zawsze lepiej przed finałowym dniem być tuż za liderami. Myślę, że za nami udany dzień. Zaprezentowaliśmy równe, dobre tempo i obraliśmy słuszną strategię. Przed nami najkrótszy dzień rajdu, ale nie mniej wymagający niż te, które mamy za sobą. Emocji na pewno nie zabraknie, a my będziemy walczyć do końca i postaramy się dalej podejmować dobre decyzje – mówi Kajetan Kajetanowicz, reprezentant LOTOS Rally Team.

Decydujące starcie tradycyjnie zaplanowano na niedzielę. Organizator przygotował dla zawodników dwa odcinki specjalne, które pokonają dwukrotnie: OS 14 i 16 Santa Marina, o długości 9,10 km (start o godzinie 7:00 i 10:29) oraz OS 15 i 17 Riudecanyes (16,35 km, godz. 8:08 i 12:18). Ostatnia z prób stanowi dodatkowo punktowany Power Stage.

Patronite

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Rajd Hiszpanii 2021, nieoficjalna klasyfikacja WRC 3 po OS 13

1. Lindholm/Hämäläinen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) 2:11:56,4 s
2. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, koda Fabia Rally2 evo) +31,4 s
3. López/Rozada (Hiszpania, , koda Fabia Rally2 evo) +33,0 s
4. McErlean/Fulton (Irlandia, Hyundai i20 Rally2) +2:48,8 s
5. Ingram/Whittock (Wielka Brytania, koda Fabia Rally2 evo) +3:18,0 s
6. Kremer/Kremer (Niemcy, Citroën C3 Rally2) +6:35,1 s
7. Zaldivar/del Barrio (Paragwaj/Hiszpania, koda Fabia Rally2 evo) +7:58,5 s
8. Simpson/Gibson (Wielka Brytania, koda Fabia Rally2 evo) +8:23,9 s
9. Miele/Beltrame (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +8:49,3 s
10. Perez/McElhinney (Wielka Brytania/Irlandia, Ford Fiesta Rally2) +9:53,5 s

 

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *