RAJDYWRC

Suninen: „Poczułem się odrzucony przez M-Sport”

Suninen: „Poczułem się odrzucony przez M-Sport”

Teemu Suninen jakiś czas temu zakończył swoją przygodę z zespołem M-Sport w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Po przedwczesnym odpadnięciu z rywalizacji w Rajdzie Ypres, Fin rozwiązał umowę z ekipą w trybie natychmiastowym i szybko zaczął działać nad nowym planem na swoją karierę. Pierwszym etapem był start w Rajdzie Finlandii za kierownicą Volkswagena Polo. Był to bardzo udany rajd dla byłego reprezentanta M-Sportu, który wygrał kategorię WRC2!

Teraz Fin szykuje się do Rajdu Hiszpanii, w którym wystartuje za kółkiem Hyundaia i20 N Rally2. Colin Clark z DirtFish miał okazję porozmawiać z Suninenem o obecnej sytuacji – jak czuje się po odejściu od M-Sportu i jakie ma oczekiwania na przyszłość?

Teemu Suninen

„Szczerze mówiąc, ich decyzja była trochę trudna, czułem się trochę odepchnięty i nie mogłem testować samochodu. Nie mogłem prowadzić, a dla mnie to jest sposób na osiągnięcie wysokiego poziomu i stanie się lepszym kierowcą. Teraz to mamy i mogę być zadowolony z sytuacji, w której się znajdujemy.”

W ciągu ostatnich dwóch sezonów M-Sport jasno dawał do zrozumienia, że ​​koncentruje swoje zasoby na zmianach zasad technicznych WRC w 2022 roku i dąży do uzyskania przewagi nowym Fordem Pumą. Zespół pozyskał Craiga Breena, aby poprowadził ekipę w drodze do ery hybrydowej.

Patronite

Teemu Suninen

„Sytuacja w zespole M-Sport jest dość trudna, a jeśli nie mają pieniędzy na testy lub jazdę, sytuacja wygląda tak. Ale tak, to się teraz skończyło i musimy skupić się na sobie i własnej przyszłości. Chcę sobie dobrze radzić w nadchodzących rajdach. Hiszpania w Hyundaiu jest dla mnie ważnym rajdem i chcę ponownie udowodnić swoje umiejętności w nowym samochodzie w nowym zespole. Oczywiście muszę znowu poświęcić trochę czasu i mam tylko jeden dzień testowy, ale moim celem jest zdobycie dobrego miejsca na przyszły rok i jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę jeździć w WRC2.”


Teemu Suninen na Rallypl
Strona internetowa Teemu Suninena

Profil kierowcy:
Teemu Suninen

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *