RAJDY

Subaru Poland Rally Team na podium w Mistrzostwach Litwy

 

Kolejnym podium w klasie LARC2 zakończyła się dla załogi Subaru Poland Rally Team finałowa runda Rajdowych Mistrzostw Litwy. Kuba Greguła i Grzegorz Dachowski po trzech ukończonych rundach litewskiego czempionatu zostali drugimi wicemistrzami tego kraju w swojej klasie.

Start w Druskiennikach był dla młodego kierowcy Subaru Poland Rally Team kolejnym znaczącym krokiem w nabieraniu rajdowych doświadczeń, przede wszystkim z uwagi na dwa ostatnie, nocne odcinki specjalne prowadzące po wąskich, bardzo krętych i piaszczystych leśnych drogach. Podczas ostatniej rundy Mistrzostw Litwy, Kuba Greguła pilotowany przez Grzegorza Dachowskiego przypieczętował tytuł drugiego wicemistrza Litwy w klasie LARC2 – grupa N. Był to dla Kuby najbardziej wymagający z dotychczas przejechanych rajdów. Miękka nawierzchnia odcinków specjalnych, podczas drugiego przejazdu nie przypominała miejscami trasy opisanej podczas piątkowego zapoznania. Dzięki pełnej koncentracji do ostatnich metrów każdego oesu udało się uniknąć poważniejszych przygód i po raz kolejny stanąć na podium w swojej klasie.

Kuba Greguła:

Z sześciu rajdów, które przejechałem w swoim życiu, cztery odbywały się na szutrowych trasach u naszych sąsiadów. Każdy z nich będę wspominał jako niezwykły, bo jak inaczej traktować swoje kolejne debiuty. Ten rok jest dla mnie wyjątkowy i pełen nowości. Dobrze, że mam obok siebie profesjonalnego pilota (a bywało, że także kierowcę) Grześka Dachowskiego. Debiutując w rajdach, nie spodziewałem się że zdołam wygrać dwie litewskie rundy w swojej klasie, a że będę drugim wicemistrzem tego kraju – nawet nie marzyłem. Doświadczenie, jakie zdobyłem dzięki Subaru Poland Rally Team jest ogromne. Naszym założeniem w tym sezonie była przede wszystkim nauka. Fajnie, że udało się równocześnie pokazać prędkość i zameldować się na mecie pięciu na sześć przejechanych rajdów. Dziękuję całemu zespołowi – szefostwu, trenerom i ekipie technicznej, która dbała, by nasze Subaru było zawsze w pełni sił. Dopiero w tym roku doświadczyłem jak ważne dla zawodnika jest wsparcie kibiców – dziękuję Wam za każdego lajka i życzliwy komentarz!

Grzegorz Dachowski:

Finałowa runda litewskiego czempionatu była prawdziwą męską przygodą. Już po zapoznaniu z trasą Rajdu Classic, wiedzieliśmy że to będzie swego rodzaju egzamin. Odcinki specjalne o zmiennym rytmie, szybkie partie po piaszczystych, miękkich nawierzchniach i kręte drogi pełne niespodzianek na poboczu. Margines błędu był bardzo niewielki, a prawdziwym chrztem bojowym były nocne odcinki, których trasa prowadziła wąskimi, leśnymi drogami. Świetna organizacja i kompaktowy charakter imprezy pozwalał cieszyć się jazdą, a na oesach podobnie jak podczas poprzednich rajdów na Litwie, mnóstwo kibiców – co nas bardzo zaskoczyło również podczas odcinków nocnych.

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Close
Close
Close