RAJDY

Stolarski i Dzenis zajęli siódme miejsce w Rally Classic 2019

W zeszły weekend odbył się na Litwie Rally Classic 2019 w którym wystartowała załoga Maciej Stolarski oraz Bartosz Dzenis. W klasyfikacji generalnej rajdu Polacy zajęli siódme miejsce, a w klasie 4 pozycją.

Przeczytajcie co Maciej Stolarski napisał o swoim występie w Rally Classic 2019.

Maciej Stolarski:

W zeszły weekend ścigaliśmy się na trasach Rally Classic Druskininkai 2019. 12 odcinków specjalnych o łącznej długości ok. 120Km dało nam dość mocno w kość. Większość odcinków bardzo się nam podobała i jechaliśmy swoim dobrym tempem. Do 10 odcinka zajmowaliśmy 5 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Litwy i 2 w klasie Larc 3 ( auta 4×4 ze zwężką 34mm).
Przez cały dzień wypracowaliśmy 15s przewagi nad lokalnym zawodnikiem w Fordzie Proto, a za nim po awarii turbo awansował bardzo szybki doświadczony zawodnik z Łotwy też w Proto Janis Vorobjovs. Ostatnie dwa odcinki w tym jeden 20km jechaliśmy już po zmroku. Wiedzieliśmy że z Janisem nie mamy szans ze względu na sprzęt i doświadczenie na tych oesach, ale próbowaliśmy utrzymać się na podium.
Niestety kiepski opis trasy i brak dobrej elektrowni nie pozwolił na jazdę odpowiednim tempem i Litwin nas wyprzedził o 16s co zepchnęło nas na 4 miejsce w klasie i 7 w generalce.
Weekend uważam za udany, mogliśmy się porównać do wielu szybkich lokalesów i zdobyć cenne doświadczenie. Wniosek jest taki że jeszcze sporo można przyśpieszyć nawet starym evo 😉
Za możliwość startu bardzo chciałbym podziękować firmie Hegvita Agro i oczywiście SaMASZ Sp z o.o. oraz ekipie Fantazja Mocy i Bartkowi.

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close