RAJDYWRC

Sordo chce zostać w WRC w 2022

Sordo chce zostać w WRC w 2022

Trzykrotny zwycięzca rajdów rangi WRC, Dani Sordo, chciałby zostać w elicie rajdowej jeszcze przez kolejny rok.

Hiszpan bierze w tym roku niepełny udział w Mistrzostwach Świata dzieląc swój samochód z Craigiem Breenem. Dwaj ich  koledzy z zespołu – Ott Tanak i Thierry Neuville maja już w rękach kontrakty na przyszły rok. Ciągle jednak nie jest wiadome co Andrea Adamo, szef Hyundaia, zrobi z miejscem w trzecim samochodzie. Między wierszami można jednak wyczytać, że realna jest opcja stałego trzeciego kierowcy, którym mógłby zostać Olivier Solberg.

Sordo tak odniósł się do sprawy:

Dani Sordo

„Jeśli mogę jeszcze coś pokazać w przyszłym roku to świetnie. Ale jeśli nie, to zabieram się z Krisem Meeke, aby robić inne rzeczy.”

Sordo wyraził też żal z powodu rozczarowującego wyniku ostatniego Rajdu Sardynii, gdzie miał szansę na dobre miejsce, ale skończył daleko, rozbijając auto.

Adamo z kolei podsycił plotki, mówiąc, że to co działało w zeszłych latach (rotowanie trzecim kierowcą), nie zawsze musi okazać się najlepsze. Daje to coraz większe pole do domysłów na temat Solberga jako stałego trzeciego kierowcy. Z kolei w przypadku Daniego mówi się o możliwym zainteresowaniu Toyoty, która liczy się z tym, że Ogier nie pojedzie za rok pełnego sezonu.


Źródło informacji – DirtFish

Więcej o WRC na Rallypl

Szymon Klimas

Kocham wszystko co ma zapach benzyny, bez znaczenia czy ma cztery czy dwa kółka. Interesuję się motoryzacją w każdym aspekcie, także praktycznym. W redakcji od sierpnia 2020.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *