Rajd SzwecjiRajd Szwecji 2020RAJDYWRC

Sołowow: Rajdy to moja ogromna pasja

W najbliższy piątek wystartuje Rajd Szwecji – druga tegoroczna runda Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Po pięcioletniej przerwie na odcinkach specjalnych pojawią się Michał Sołowow i Maciej Baran. Polski duet pojedzie Skodą Fabią R5 w kategorii WRC3, przygotowaną przez czeską firmę Kresta Racing. Będzie to ich 201 występ w karierze i 11 w najsłynniejszym zimowym rajdzie na świecie. Choć w tym roku, jest on „zimowy” tylko z nazwy. 

Michał Sołowow:

„Rajdy to moja ogromna pasja, jazda samochodem rajdowym sprawia mi wielka przyjemność. Wracamy do Szwecji, bo jest to mój ulubiony rajd w Mistrzostwach Świata. Zawsze osiągaliśmy tutaj dobre wyniki. W tym roku zaskoczeniem jest…brak śniegu. Jest to wielkie wyzwanie dla zawodników i organizatorów, bo warunki są bardzo trudne. Odcinki są bardzo nierówne pod względem przyczepności. Na partiach biegnących przez las leży lód i resztki zmrożonego śniegu, a chwilę dalej na otwartej przestrzeni będziemy jechać po szutrze. To może prowadzić do utraty kolców i kłopotów z utrzymaniem się na drodze. Organizatorzy robią co mogą, aby zapewnić bezpieczne warunki do ścigania, ale stoją przed naprawdę trudnym zadaniem”. 

Brak zimowych warunków zmusił organizatorów do skrócenia trasy. Z planowanych 19 odcinków specjalnych, pozostało jedynie 10, przez co liczba kilometrów zmniejszyła się z 300 do 180. Zrezygnowano między innymi z próby „Vargåsenze słynną hopą Colin’s Crest.
Załoga Barlinek Synthos Rally Team wystartuje z numerem 35 w stawce prawie 60 samochodów.
Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close