Rajd SzwecjiRajd Szwecji 2020RAJDYWRC

Sołowow: Rajdy to moja ogromna pasja

W najbliższy piątek wystartuje Rajd Szwecji – druga tegoroczna runda Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Po pięcioletniej przerwie na odcinkach specjalnych pojawią się Michał Sołowow i Maciej Baran. Polski duet pojedzie Skodą Fabią R5 w kategorii WRC3, przygotowaną przez czeską firmę Kresta Racing. Będzie to ich 201 występ w karierze i 11 w najsłynniejszym zimowym rajdzie na świecie. Choć w tym roku, jest on „zimowy” tylko z nazwy. 

Michał Sołowow:

„Rajdy to moja ogromna pasja, jazda samochodem rajdowym sprawia mi wielka przyjemność. Wracamy do Szwecji, bo jest to mój ulubiony rajd w Mistrzostwach Świata. Zawsze osiągaliśmy tutaj dobre wyniki. W tym roku zaskoczeniem jest…brak śniegu. Jest to wielkie wyzwanie dla zawodników i organizatorów, bo warunki są bardzo trudne. Odcinki są bardzo nierówne pod względem przyczepności. Na partiach biegnących przez las leży lód i resztki zmrożonego śniegu, a chwilę dalej na otwartej przestrzeni będziemy jechać po szutrze. To może prowadzić do utraty kolców i kłopotów z utrzymaniem się na drodze. Organizatorzy robią co mogą, aby zapewnić bezpieczne warunki do ścigania, ale stoją przed naprawdę trudnym zadaniem”. 

Wybrane dla Ciebie
Brak zimowych warunków zmusił organizatorów do skrócenia trasy. Z planowanych 19 odcinków specjalnych, pozostało jedynie 10, przez co liczba kilometrów zmniejszyła się z 300 do 180. Zrezygnowano między innymi z próby „Vargåsenze słynną hopą Colin’s Crest.
Załoga Barlinek Synthos Rally Team wystartuje z numerem 35 w stawce prawie 60 samochodów.

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *