Rajd SzwecjiRajd Szwecji 2020RAJDYWRC

Sołowow podsumował start w Rajdzie Szwecji 2020

Michał Sołowow i Maciek Baran (Skoda Fabia R5) ukończyli Rajd Szwecji na 24 miejscu w klasyfikacji generalnej i 8 w kategorii WRC3. Załoga Barlinek Synthos Rally Team pojawiła się na odcinkach specjalnych po pięcioletniej przerwie, startując po raz 11 w skandynawskiej rundzie rajdowych Mistrzostw Świata WRC.

 

Michał Sołowow:

Patronite

Olbrzymi głód rajdowy, który czuję od pięciu lat został w jakimś stopniu zaspokojony. Podczas jazdy samochodem rajdowym człowiek przełamuje swoje wewnętrzne bariery – na każdym zakręcie, na każdej hopie, praktycznie w każdym miejscu. Jest to fantastyczne doświadczenie, jeżeli widzisz, że potrafisz to zrobić i uda ci się poczuć ten wyjątkowy dreszczyk emocji. Oto nam chodziło. Pojechaliśmy z nastawieniem, aby pościgać się z kierowcami ze światowej czołówki, zrobić w miarę przyzwoite czasy, sprawdzić swoje możliwości i dojechać do mety. Wydaje się, że nasze tempo było dobre, biorąc pod uwagę pięcioletnią przerwę w ściganiu i ogromną konkurencję w naszej kategorii. Pogoda sprawiła, że wszyscy musieliśmy jechać w całkowicie nowych warunkach, niespotykanych do tej pory. Mamy połowę lutego, północ Europy, ale dodatnie temperatury i całkowity brak śniegu. Jedziemy na oponach z kolcami po szutrowych drogach, częściowo zmrożonych i pokrytych lodem, które w tych warunkach stają się bardziej przyczepne, a przez to znacznie szybsze. Ostatni dzień to deszcz, błoto i walka o utrzymanie się na drodze. Myślę, że Rajd Szwecji czekają zmiany. Być może będzie musiał się przenieść bardziej na północ, jeżeli nadal ma być rozgrywany na śniegu. A to może oznaczać, że będzie to zupełnie inny rajd niż przez ostatnie kilkadziesiąt lat.

Według naszych informacji Michał Sołowow i Maciek Baran nie mają żadnych planów na dalszą część sezonu. Był to jednorazowy start.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close