Rajd YpresRajd Ypres 2021RAJDYWRC

Solberg i Huttunen z nowym Hyundaiem i20 N Rally2 w Belgii

Solberg i Huttunen z nowym Hyundaiem i20 N Rally2 w Belgii

Oliver Solberg i Jari Huttunen zostali nominowani do tego, aby pojechać w Rajdzie Ypres nową wersją Hyundaia i20 N Rally2! Obaj zawodnicy, a także Craig Breen, byli mocno zaangażowani w rozwój i testowanie najnowszej broni zespołu z Alzenau. Nowa generacja i20 Rally2 otrzyma homologację 1 sierpnia, a debiut tej konstrukcji nastąpi 2 tygodnie później.

Oliver Solberg

„To był prawdziwy zaszczyt, uczestniczyć w rozwoju Hyundaia i20 N Rally2. Możliwość prowadzenia tego fantastycznego samochodu po raz pierwszy w zawodach jest ekscytująca. Chciałbym powiedzieć dwie rzeczy Andrei Adamo i Andrew Johnsowi. Pierwszą jest podziękowanie za danie mi tej możliwości, a drugą gratulacje za stworzenie świetnego samochodu!

„Nie testowałem samochodu na asfalcie i nigdy wcześniej nie startowałem w Belgii. Zrobiłem tam kilka testów [w zeszłym roku w Škodzie] i wiem, że może to być skomplikowany rajd. Jeśli pogoda i warunki będą mieszane, będzie naprawdę ciężko – szczerze mówiąc, nawet jeśli jest sucho, zdecydowanie nie jest to łatwe miejsce na pierwszy asfaltowy start.”

Oliver nie chce przewidywać wyniku. Dotychczas brał udział zaledwie w ośmiu rajdach na tego typu nawierzchni.

Oliver Solberg

„Oczywiście zawsze naciskamy na wynik, ale najważniejszy w Ypres jest Hyundai i20 N Rally2. Ściganie się nowym samochodem dla oficjalnego zespołu, takiego jak Hyundai Motorsport, to świetna okazja. To fantastyczne i teraz nie mogę się doczekać, aby pokazać światu, czemu poświęcaliśmy się w ostatnim czasie.”

Szef zespołu Hyundai, Andrea Adamo, którego obowiązki obejmują również sektor klientów, nadzorował rozwój nowego pretendenta w kategorii Rally2.

Patronite

Andrea Adamo

„Zobaczymy debiut nowego samochodu, a Ypres będzie doskonałą okazją do rozpoczęcia pracy z nim w zawodach. Nikt nie będzie wywierał na nikogo presji, skoro to pierwszy start tego samochodu. Ale Oliver dobrze zna go z testów, więc jestem pewien, że będzie w stanie pokazać jego osiągi i przywieźć dobry wynik.”


Źródło informacji: DirtFish
Więcej o Rally2 na Rallypl

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *