Rajd SafariRajd Safari 2021RAJDYWRC

Słodko-gorzka polska sobota w Kenii

Słodko-gorzka polska sobota w Kenii

Rajd Safari przekroczył w sobotę półmetek. Załoga Zasada/Borysławski konsekwentnie zbliża się do mety, natomiast Chwist/Heller przez problemy z autem musiała zakończyć dzisiejsze trasy wcześniej, ale wraca do walki jutro.
Nestor rajdowego świata, 91-letni Sobiesław Zasada, który startował do dzisiejszego etapu z 24 pozycji w klasyfikacji generalnej (drugiej w klasie RC3), spokojnie i konsekwentnie przemierzał sobotnie oesy, skutecznie realizując swoją taktykę. Dzielnie przejechał wszystkie dzisiejsze próby i na koniec dnia zameldował się na 29 miejscu.

-Jadę konsekwentnie w swoim tempie. Rajd jest słusznie uważany za najtrudniejszy na świecie. Dzisiaj kolejny niełatwy dzień, a na domiar złego spadł deszcz i było bardziej ślisko, niż na lodzie – powiedział Zasada po przyjechaniu do parku serwisowego.

Dość niefortunnie rozpoczęła dzień załoga Daniel Chwist/Kamil Heller, która uszkodziła zawieszenie Forda Fiesta Rally2 na czwartym kilometrze OS8 Elmenteita (14,67 km). Auto powróciło do parku serwisowego na lawecie. Po rewelacyjnej jeździe na piątkowym etapie Chwist z Hellerem zajmowali 9 miejsce; pechowa przygoda w sobotni ranek zepchnęła tę załogę na 19 miejsce, ale nasi reprezentanci wrócą do walki niedzielę.

Finałowy etap będzie mieć w niedzielę postać dwóch pętli w rejonie jeziora Naivasha. Rozpocznie się o godz. 6:26 czasu polskiego od odcinka Loldia 1 (11,33 km), a zakończy około godz. 13:30 czasu polskiego odcinkiem specjalnym Hell’s Gate 2 (10,56 km), który będzie stanowić super stage.

Ceremonia pucharowa jest zaplanowana na godz. 14 czasu polskiego w parku serwisowym w Naivasha.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *