PRASOWERajd TurcjiRajd Turcji 2019RAJDYWRC

Škoda Motorsport przystępuje do najcięższego rajdu w tegorocznym sezonie

Szybkie menu:

Kalle Rovanperä prowadzący ŠKODĘ FABIA R5 evo wraz z pilotem Jonne Halttunenem (FIN/FIN), utrzymują rolę pewnych liderów kategorii WRC 2 Pro po jedenastej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. Wraz z kolegami z drużyny ŠKODA Motorsport, Janem Kopeckim i Pavlem Dreslerem (CZE/CZE), którzy zwyciężyli na najtrudniejszej trasie szutrowej WRC w ubiegłym roku, walczą o zdobycie maksymalnej liczby punktów w mistrzostwach producentów WRC 2 Pro. Od momentu homologacji modelu w kwietniu 2019 roku, ŠKODA FABIA R5 evo pozostaje bezkonkurencyjnym samochodem rajdowym.

 

W zeszłym roku, Rajd Turcji dołączył do Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. Teren wokół wakacyjnego kurortu Marmaris zaskoczył trudnymi drogami szutrowymi, które okazały się być prawdziwym wyzwaniem dla kierowców i ich samochodów.

Niektóre etapy były jedynie walką o przetrwanie i dotarcie do mety bez szwanku. Mimo to mam dobre wspomnienia z zeszłorocznej imprezy. Dzięki zwycięstwu w tej kategorii postawiłem kamień milowy na drodze do zwycięstwa w WRC 2 w  2018 roku

komentuje Jan Kopecký, który wraz z Pavlem Dreslerem zwyciężył ostatnią rundę WRC 2 Pro: Rajd Niemiec.

Załoga ŠKODA Motorsport: Kalle Rovanperä i Jonne Halttunen po czterech zwycięstwach, dwukrotnym uplasowaniu się na drugiej pozycji i jednokrotnym zajęciu trzeciego miejsca, prowadzi w kategorii WRC 2 Pro. Rajd Turcji będzie 25-tym rajdem, w którym Kalle Rovanperä i Jonne Halttunen wystartują wspólnie.

 Mam wielki szacunek dla twardych, szutrowych tras Rajdu Turcji, które do tej pory znałem tylko z materiałów wideo. Nowa ŠKODA FABIA R5 evo okazała się niezawodnym modelem na torach Rajdu Portugalii i Rajdu Sardynii. Zależy mi oczywiście na wygranej, ale mam świadomość, że Jan i Pavel łatwo nie oddadzą zwycięstwa –mówi Rovanperä.

Rajd Turcji rozpocznie się w czwartek, 12 września o godzinie 20:08 dwukilometrowym odcinkiem w centrum Marmaris. W piątek (13 września) odbędzie się najdłuższa część rajdu z sześcioma etapami o łącznej długości 159,04 kilometrów. Sobota (14 września) to kolejne sześć etapów liczących 110,1 km. W niedzielę, w okolicach godziny 14:15, po 17 etapach o łącznej długości 310,1 kilometrów, zwycięzcy staną na podium w Marmaris. 12 spośród 17 samochodów R5 startujących w rajdach należy do ŠKODY czyniąc ją zdecydowanie najsilniejszą marką rajdową.

Tagi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Close
Close