RAJDYWRC

Skoda Motorsport nie będzie blokowała transferu Rovanpery

Kalle Rovanpera o swojej przyszłości, Skoda Motorsport nie będzie stwarzać problemów

Kalle Rovanpera uważa, że może być gotowy na pełnoetatowe Rajdowe Mistrzostwa Świata w 2020 roku, a Skoda Motorsport zwolni go z kontraktu, jeśli go zdobędzie.

Istnieją spekulacje, że menadżer Rovanpery, Timo Jouhki, związał osiemnastolatka długoterminową umową z innym swoim byłym kierowcą, a także szefem zespołu Toyota WRC, Tommi Makinenem. Zarówno Jari-Matti Latvala, jak i Kris Meeke, mają umowy z Toyotą na 2019 rok, a jeden z nich zapewne opuści po tym czasie zespół dla Rovanpery.

Chociaż Skoda ma długoterminowy kontrakt z Rovanperą, kierownik zespołu Pavel Hortek potwierdził, że nie będą mu przeszkadzać.

„Z jednej strony mogę powiedzieć, że mamy długoterminową umowę z Kalle, ale jak widzieliście z Juho [Hanninenem] i Esapekką [Lappim], nigdy nie zmarnowaliśmy szansy dla młodego kierowcy, kiedy przyszedł do nas i powiedział:” Chłopaki, mam propozycję, aby iść wyżej „. Nigdy ich nie powstrzymaliśmy.

Kalle to niezwykle utalentowany młody chłopak i czekamy na to jak się rozwinie. To ryzykowne powiedzieć zbyt wiele, gdy facet ma dopiero 18 lat, ale mam nadzieję, że będzie nadal poprawiał się.”

Rovanpera powiedział, że 2019 będzie sezonem „dla doświadczenia” rywalizacji w jak największej rund WRC, a „tytuł WRC2 nie jest tym, o co mi chodzi”. Mimo że chciałby przeprowadzić WRC w 2020 roku, upierał się, że nie jest nastawiony na taki rozwój sytuacji.

„Wszystko zależy od tego, jaki będzie następny rok, ale potem myślę, że mogę być gotowy, jeśli zdobędziemy to doświadczenie, a prędkość jest dobra.

Nikt nie wie, co się stanie, a R5 nadal jest dobrym narzędziem do walki z innymi szybkimi facetami.

Jeśli przejeżdżę jeszcze dwa lub trzy lata w WRC2, nie mam nic przeciwko. Nie spieszę się do odejścia z tego.”

Kolega z zespołu Rovanpery z 2018 roku – Pontus Tidemand opuścił Skodę, ponieważ czuł, że czas ucieka, aby dotrzeć do najwyższej klasy. Tidemand również pochwalił Rovanperę, mówiąc:

„Szczerze mówiąc, on jest kimś wyjątkowym. Nie widzieliśmy jeszcze czegoś takiego jak on, uczy się bardzo szybko i znajduje prędkość tak samo szybko.”

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com

Podobne

Zobacz także

Close
Close