RAJDYWRCWYŚCIGI

Sebastien Ogier zadebiutuje w DTM!

Sebastien Ogier zadebiutuje w DTM!

Francuski kierowca M-Sportu ma pojawić się we wrześniowej rundzie cyklu DTM na torze Red Bull Ring, za kierownicą Mercedesa. Niemiecka seria wyścigowa umożliwia producentom na wystawienie siódmego samochodu dla gościa, obok zwyczajnych sześciu. Mercedes zapowiedział już wcześniej, że skorzysta z tego przywileju. Sebastien Ogier ma wystąpić za kierownicą samochodu Mercedes-AMG C63 DTM, wspartego przez Red Bulla (również sponsora Mistrza Świata w czasie startów w WRC).

Przepisy w DTM teoretycznie zabraniają gościnnych startów w trzech ostatnich rundach sezonu, ale może nastąpić wyjątek w tej sytuacji. Mercedesowi wystarczy zgoda władz i rywali, co wydaje się być jedynie formalnością.

Sebastien Ogier przejechał ostatnio kilka okrążeń w ramach DTM Taxi w Austrii, a Andrea Kaiser (prezenterka niemieckiej telewizji i żona Francuza) była pasażerką. 5-krotny Mistrz Świata ma pewne doświadczenie w wyścigach. W przeszłości dwukrotnie brał udział jako gość w rundach Porsche Supercup, a także pokazywał się w FFSA GT i ADAC GT Masters. Testował również bolid F1 Red Bull Racing z 2011 roku, właśnie na Red Bull Ringu.

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier
Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Close