RAJDYWRC

Sebastien Ogier pozostaje w Toyocie!

Sebastien Ogier pozostaje w Toyocie!

Sebastien Ogier pozostaje w zespole Toyota Gazoo Racing na kolejny rok! Francuz, który postara się o siódmy tytuł mistrza świata w przyszłym miesiącu podczas ACI Rally Monza (3-6 grudnia), ogłosił wcześniej, że wycofa się z WRC pod koniec 2020 roku po jednym sezonie z japońskim producentem. Wpływ Covid-19, który skrócił tegoroczną kampanię WRC, skłonił Ogiera do przemyślenia swoich planów. Mistrz potwierdził dziś po południu, że pozostanie z Toyotą przez kolejny rok.

Sebastien Ogier

„Mieliśmy krótki sezon, w którym było tylko kilka rajdów. To wystarczyło, żebym zobaczył, że naprawdę lubię pracować z zespołem. Lubię jeździć tym samochodem. To nie był mój początkowy plan, ale myślę, że ten rok był bardzo szczególny dla wszystkich na świecie. Fakt, że jak większość ludzi musiałem spędzać w tym roku dużo czasu w domu sprawił, że ten sezon nie przebiegał tak, jak się spodziewałem. Na pewno był to jeden z powodów, dla których zmieniłem zdanie na temat mojej emerytury. Plan jest taki, aby cisnąć dalej w 2021 roku i miejmy nadzieję, że będziemy mieli lepszy, normalny sezon i spróbujemy walczyć o ostatni tytuł.”

Ogier dołączył do Toyota Gazoo Racing po rozczarowującej kampanii w Citroën Racing w 2019 roku. Zaczął od drugiego miejsca w Rajdzie Monte-Carlo w swoim debiucie w Yarisie WRC. Później wygrał w Meksyku na trzecim starcie. Dalsze podium w Estonii i we Włoszech oznacza, że ​​w walce o tytuł kierowców w finale sezonu ma 14 punktów straty do kolegi z zespołu Elfyna Evansa. Ogier miał również wpływ na starania Toyoty o odzyskanie tytułu producenta. Toyota traci siedem punktów do liderów Hyundaia przed finałową rundą.

„Zdecydowanie istnieje potencjał do wygrywania rajdów i mistrzostw, więc to wszystko, czego szuka kierowca rajdowy. Myślę, że wszystkie składniki są tutaj, więc teraz po prostu zróbmy to i nie mogę się doczekać następnego sezonu ”- dodał Ogier.

Ogłoszenie oznacza, że ​​skład Toyoty w 2021 roku jest kompletny. Zarówno Evans, jak i Kalle Rovanperä mają jeszcze rok do końca kontraktu. Takamoto Katsuta ma kontynuować swój program TGR Rally Challenge w innym Yarisie.


Źródło: WRC
Sebastien Ogier na Rallypl – KLIK!

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *