RAJDYWRC

Sébastien Ogier potwierdza datę zakończenia swojej rajdowej kariery!

Sébastien Ogier potwierdza datę zakończenia swojej rajdowej kariery!

Sébastien Ogier nie będzie próbował pobić rekordowego osiągnięcia Sébastiena Loeba (9 tytułów mistrza świata WRC) i zakończy karierę pod koniec przyszłego roku. W wywiadzie dla Yahoo Sports kierowca potwierdził wcześniejsze doniesienia. Na pytanie o dążenie do legendarnego osiągnięcia Loeba odpowiedział:

 „Oczywiście, że nie. Moja kariera zakończy się pod koniec 2020 roku w Citroënie. Po tym chcę żyć dalej.”

„Chcę być więcej w domu, być jak najlepszym ojcem, być bardziej obecnym przy moim synu. Moje inne projekty mogą wreszcie się rozwinąć. Być może wznowię studia ekonomiczne, kwestia ekologii też mnie dotyka, nawet jeśli od lat siedzę w samochodzie sportowym. Jestem wrażliwy na los naszej planety. Zacząłem też niedawno zabawę w golfa, a to uzależnia… Na pewno wciąż moje życie będzie trochę sportowe, ale mniej restrykcyjne niż dzisiaj.”

Sébastien odniósł się również do kwestii niepowodzenia w Sardynii:

„Szachy są częścią zarówno życia, jak i kariery. Ideałem jest połączenie zwycięstw w obu kwestiach, ale nie zawsze jest to możliwe. Sardynia jest już za mną i zawsze patrzę w przyszłość, nigdy w przeszłość. Poszło nam tam źle, ale nie tylko nam, ponieważ także naszym bezpośrednim konkurentom w mistrzostwach.”

Przypomnijmy, że Ogier wygrywał Mistrzostwo Świata z Volkswagenem i M-Sportem. W tym roku przeszedł on do zespołu Citroëna, gdzie aktualnie zajmuje drugą lokatę w klasyfikacji generalnej tracąc cztery punkty do lidera cyklu, Otta Tänaka.

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier
Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close