AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC

Sebastien Loeb w Rajdzie Chile!

Sebastien Loeb w Rajdzie Chile!

Hyundai Motorsport skorzysta w nadchodzących dwóch rundach WRC w Ameryce Południowej różne zestawy swoich kierowców. W ten sposób koreański zespół spróbuje wypracować sobie przewagę na dwóch różniących się od siebie rajdach szutrowych – Rajdzie Argentyny i Rajdzie Chile.

Thierry Neuville, który wygrał w Argentynie w 2017 roku, będzie w tegorocznej odsłonie tej imprezy wpierany przez Andreasa Mikkelsena. Duet złożony z Belga i Norwega wystartuje zarówno w Argentynie, jak i w Chile. Różnice będą jednak widoczne w trzecim samochodzie Hyundaia. Hiszpan, Dani Sordo, zasiądzie za sterami i20 Coupe WRC na szutrach argentyńskich. Później jego miejsce zajmie Sebastien Loeb

Andrea Adamo

„Nie możemy się doczekać nadchodzących dwóch rund w Ameryce Południowej – Rajdu Argentyny i Chile. Szukając odpowiedniego składu na te imprezy, chcieliśmy połączyć regularność i pewność, ale także dać szansę każdej naszej załodze. Thierry i Andreas wezmą udział w obu rundach i będą gotowi do rywalizacji na najwyższym poziomie. Dla Daniego Argentyna jest ważna. Wierzymy, że pokaże nam ten sam rytm i osiągi, co w Meksyku. Doświadczenie Sebastiena jest wyjątkowe w skali WRC. Wykorzystanie tego w trakcie naszej pierwszej wizyty w Chile jest niesamowicie ważne dla naszego zespołu.”

Rajd Argentyny odbędzie się w dniach 25-28 kwietnia. Do Chile kierowcy zawitają niewiele później – od 9 do 12 maja.

Profil kierowcy:
Sebastian Loeb
Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Close
Close