DAKARDAKAR 2021RAJDYTERENOWE

Sebastien Loeb o początku Rajdu Dakar: „To było prawdziwe piekło!”

Sebastien Loeb o początku Rajdu Dakar: „To było prawdziwe piekło!”

Sebastien Loeb kiepsko zaczął swój powrót na Rajd Dakar. Francuz opisał początek rywalizacji jako „prawdziwe piekło”. Seb zaliczył aż TRZY kapcie na inauguracyjnym odcinku Jeddah-Bisha. W swoim pierwszym poważnym starcie w zespole napędzanym przez Prodrive, Loeb stracił 15 minut już na pierwszej, 35-kilometrowej sekcji. Załoga Loeb/Elena była zmuszona zatrzymać się i wymienić dwie przebite opony.

Francuz ponownie ruszył do jazdy. W połowie dystansu musiał jednak znów się zatrzymać, aby zmienić kapcia. Tym razem załogę kosztowało to siedem minut. Dziewięciokrotny Rajdowy Mistrz Świata znajduje się na 18 pozycji w klasyfikacji samochodów. Traci 22 minuty do X-raid Mini JCW Carlosa Sainza, lidera imprezy. Sebastien podzielił się komentarzem na temat tych wydarzeń z francuską stacją France 4, w ich dzienniku z Rajdu Dakar. Pomimo problemów, Loeb i Elena liczą na zredukowanie pokaźnej straty do pierwszej dziesiątki.

Sebastien Loeb

„To było prawdziwe piekło! Kiedy zaczynasz odcinek specjalny od straty 15 minut, masz wrażenie, że to w rzeczywistości pół godziny. To było na początku. Potem straciliśmy więcej czasu z drugim kapciem. Jego wymiana zajęła mniej czasu niż pierwsza przygoda. Strata 25 minut oczywiście nie jest świetną wiadomością. Ale szczerze mówiąc wydawało mi się, że straciliśmy około 45 minut. Oczywiście przed nami jeszcze długa droga, więc wszystko jest do odrobienia.”

Problemy Loeba mają dobrą stronę. Teraz Francuz ma znacznie korzystniejszą pozycję wyjściową do drugiego etapu Rajdu w Arabii Saudyjskiej. Drugi dzień podróży w głąb lądu to przejazd Bisha-Wadi Ad-Dawasir. Na pierwszych kilometrach kierowcy będą musieli zmagać się z wydmami. Jest to etap dwukrotnie dłuższy niż pierwszy. Loeb może odzyskać dużo czasu, który stracił w pierwszym dniu. Najważniejsze będzie jednak zażegnanie pecha, jaki spadł na załogę Loeb/Elena na pierwszych kilometrach tegorocznego Dakaru. Jak oceniacie szanse Francuza na powrót do walki w TOP10?


Źródło wypowiedzi: France 4
Rajd Dakar 2021 na Rallypl – KLIK!

Profil kierowcy:
Sebastian Loeb

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *