RAJDYWRC

Sébastien Loeb chce przenieść się do Toyoty!

Sébastien Loeb chce Hyundaia i przenieść się do Toyoty!

Według hiszpańskiej gazety AS, ​​dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Sébastien Loeb prowadzi aktualnie negocjacje z Toyotą. Największą kartą przetargową japońskiego producenta jest możliwość zaoferowania Loebowi powrót na trasy rajdu Dakar. 46-letni Francuz jak dotąd nie spełnił swojego wielkiego marzenia o zatriumfowaniu w tej legendarnej imprezie. Jego najlepszym wynikiem jest drugie miejsce zdobyte w 2017 roku.

Mówi się, że Loeb przetestował już Toyotę Hilux dostosowaną do startu w rajdzie Dakar. W zespole Toyoty zastąpiłby on Fernando Alonso, który aktualnie ma wyrażać chęć powrotu do Formuły 1.

Ponadto Toyota może zaoferować Loebowi możliwość wzięcia udziału w rajdach Mistrzostw Świata za kierownicą Yarisa WRC w 2021 roku. Francuz reprezentuje barwy Hyundaia od 2019 roku, a w zeszłym roku pomógł południowokoreańskiemu producentowi zdobyć mistrzostwo świata producentów.

Zespół Toyoty ma obowiązujące umowy z Elfynem Evansem i Kalle Rovanperą do końca 2021 roku. Umowa Sébastiena Ogiera wygasa pod koniec sezonu 2020, ale Francuz nie wyklucza możliwości wzięcia udziału w Mistrzostwach Świata również w następnym sezonie.

Źródło: https://m.sport.delfi.ee/

Profil kierowcy:
Sebastian Loeb
Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close