PRASOWERajd FestiwalowyRAJDYRSMŚL

Prolog dla Chuchały i Wiśniewskiego – Rajd Festiwalowy 2019

Prolog dla Chuchały i Wiśniewskiego

Start honorowy w samym sercu miasta – na zatłoczonym rynku Opola, a następnie widowiskowy prolog na ulicach miasta, rozpoczęły rywalizację w 50. edycji Rajdu Festiwalowego.

Zgodnie z oczekiwaniami najlepszym czasem na pierwszym oesie popisał się duet Wojtek Chuchała i Michał Wiśniewski, którzy startują Fordem Fiesta Proto.

Zmagania na krętej i technicznej trasie oesu Debiuty, bo tak nazwano prolog, przebiegały przy bezdeszczowej i upalnej pogodzie.

W klasie Gość 4WD, za Chuchałą i Wiśniewskim, uplasowali się Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka, dysponujący Skodą Fabią S2000. Podium prologu uzupełnili Grzegorz Olchawski i Szymon Marciniak. Załoga w Audi Quattro była jednocześnie najszybsza wśród zawodników zgłoszonych do GO+cars Historycznego Pucharu Południa.

W kategorii Gość 2WD piątkową rywalizację w roli liderów kończą Krzysztof Dominik i Krzysztof Grzesik, jadący Peugeotem 208 R2.

Wśród zawodników walczących o punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw Śląska najlepszym okazał się tegoroczny debiutant, czyli Michał Rokita w Renault Clio. Za jego plecami uplasowali się Mateusz Bojanowski i Andrzej Ksyt w Hondzie Civic. Czołową trójkę uzupełnili Maciej Watras i Kamil Kluczewski, którzy również walczą za kierownicą Renault Clio.

W Pucharze Peugeota i Citroena prowadzenie objęli Szymon i Mieczysław Kalczyńscy w Peugeocie 106. Z kolei w klasie RO Open 2WD samotnymi liderami są Łukasz Mrożek i Bartosz Krawiec w Citroenie C2. W RO Open 4WD Marcin Kowal i Sebastian Lenkowski (Mitsubishi Lancer) pokonali duet Michał Skrzypczyk i Daniel Sieja (również Lancer).

Szansę pokazania swoich umiejętności na ulicach Opola mieli także uczestnicy Super KJS, czyli zawodów dla kierowców, którzy nie posiadają rajdowej licencji. Najszybciej trasę oesu Debiuty pokonał Maciej Szczudło (Honda Civic), którego pilotowała Amelia Ryppa. Dwa kolejne miejsca zajęły załogi Zmuda/Małek (Subaru Impreza) oraz Bławut/Tomana (Renault Clio).

Na niedzielny etap 50. Rajdu Festiwalowego składają się dwa, trzykrotnie przejeżdżane oesy: Superjedynki (7,03 km) oraz Premiery (7,5 km). Zakończenie 50. Rajdu Festiwalowego – w niedzielę, 16 czerwca o 16:57 na Rynku w Opolu.