PRASOWERajd Ziemi GłubczyckiejRajd Ziemi Głubczyckiej 2020RSMŚL

Kasperczyk z jedynką w Głubczycach

Dwukrotni wicemistrzowie Polski – Tomasz Kasperczyk i Damian Syty otwierają listę zgłoszeń do 2. Rajdu Ziemi Głubczyckiej. Inauguracyjna runda mistrzostw Śląska odbędzie się w nadchodzący weekend (24-25 lipca).

Zaledwie dwa tygodnie dzielą zawody w Głubczycach od Rajdu Rzeszowskiego, który otworzy tegoroczną odsłonę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Dla Kasperczyka i Sytego jest to zatem jedna z ostatnich okazji do treningu przed walką o punkty do klasyfikacji krajowego czempionatu.
Na oesy zlokalizowane na południu województwa opolskiego Tomek z Damianem ruszą swoją nową rajdówką – Volkswagenem Polo GTI R5. Rajd Ziemi Głubczyckiej będzie ich trzecim treningowym startem w tym roku, po 4. Ireco Motorsport Rally i Rajdzie Bohemia, czyli pierwszej rundzie mistrzostw Czech. Załoga Tiger Energy Drink Rally Team otrzymała od organizatorów pierwszy numer startowy.

Trasa rajdu składa się z trzech prób sportowych. Po starcie na głubczyckim rynku, w piątek 24 lipca zawodnicy zmierzą się na nieco ponad kilometrowym prologu wytyczonym na terenie browaru w Głubczycach. W sobotę powalczą o jak najlepsze czasy na dwóch szybkich i podbijających, a miejscami także bardzo śliskich odcinkach specjalnych. Każdy z nich – Rycerskie (6,8 km) oraz Galmet (8,8 km) – będzie pokonywany dwukrotnie. Łączny dystans wszystkich oesów to 47,3 km. Zakończenie zawodów – w sobotę o 17 na rynku w Głubczycach.

Tomasz Kasperczyk:

– Jedziemy do Głubczyc trenować i szlifować formę, ale znowu będziemy mieli takie „mini RSMP”, bo na liście zgłoszeń są zawodnicy, z którymi w Rajdzie Rzeszowskim już powalczymy na poważnie, kiedy stawką będą punkty. W ten weekend także chcemy się z nimi pościgać – każdy jest tego głodny. Mamy jednak jeszcze kilka rzeczy do sprawdzenia w naszym nowym samochodzie i kilka pytań dotyczących ustawień, na które chcę poznać odpowiedzi przed Rajdem Rzeszowskim. Oczywiście jedynka na aucie zobowiązuje, więc pojedziemy szybko, ale jednocześnie bez stawiania wszystkiego na jedną kartę.

Źródło: Prasowe

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Enable referrer and click cookie to search for pro webber