Rajd NiemiecRajd Niemiec 2019RAJDYWRC

Rozczarowujący występ Citroena

Zespół Citroena, który ma na swoim koncie jedenaście zwycięstw w historii niemieckiej rundy WRC, podczas tegorocznej edycji zaliczył bardzo słaby występ.

Sebastian Ogier i Julien Ingrassia zakończyli Adac Rally Deutschland na odległym siódmym miejscu. Sześciokrotny mistrz świata miał pecha na drugim przejeździe próby Panzerplatte, Francuz złapał dwa kapcie i musiał zmieniać w trakcie trwania oesu koło, przez to poniósł znaczne straty czasowe.

To nie był wymarzony weekend dla nas, staraliśmy się dawać z siebie wszystko, ale czegoś zabrakło. Nie notowaliśmy najlepszych rezultatów, napewno nie pomogły w tym przebite opony. Nasza sytuacja w mistrzostwach się skomplikowała, ale oczywiście jak zawsze będziemy walczyć. Myślami jesteśmy już przy rajdzie Turcji.

Również ze swojej jazdy nie mógł być zadowolony Esapekka Lappi, Fin który w swojej domowej rundzie WRC zajął wysokie drugie miejsce, na niemieckich asfaltach nie czuł się najlepiej i popełniał sporo błędów. Etatowy kierowca Citroena zakończył zmagania na ósmym miejscu.

Przez cały czas trwania weekendu brakowało nam prędkości, pozwalającej walczyć z innymi załogami. To był nasz główny problem. Wierze, że wspólnymi siłami znajdziemy jakieś rozwiązania.

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier
Profil kierowcy:
Esapekka Lappi
Tagi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Close
Close
Close