Rajd FestiwalowyRajd Festiwalowy 2021RAJDYRSMŚL

Równiatka Motorsport powalczy w 52. Rajdzie Festiwalowym

Równiatka Motorsport powalczy w 52. Rajdzie Festiwalowym

Załoga Równiatka Motorsport, w której skład wchodzą Artur Równiatka i Wojciech Habuda, po solidnym występie w 3. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej – 2. rundzie MARTEN Tarmac Masters 2021, stają przed kolejnym wyzwaniem. Tym razem załoga Mitsubishi Lancera EVO X wystartuje w 52. Rajdzie Festiwalowym – 1. rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2021.

Pomysł na ten start pojawił się po występie w rundzie MARTEN Tarmac Masters 2021 w Nowej Rudzie. Wiedzieliśmy, że szutrowe rajdy w tym roku raczej odpadają, m.in. dlatego nie wystartujemy w pierwszej rundzie RSMP – Rajdzie Žemaitija. Do tego do trzeciej rundy serii Tarmac Masters – 3. Ecumaster Rally pozostało jeszcze trochę czasu, więc żeby nie „zardzewieć”, postanowiliśmy pojechać treningowo pierwszą rundę RSMŚl – 52. Rajd Festiwalowy.  – tak wybór rajdu uargumentował Artur Równiatka.

Decyzja o starcie w Rajdzie Festiwalowym to logiczne posunięcie, gdyż załoga Równiatka Motorsport w tym roku miała skupiać się głównie na rundach asfaltowych. Sam Artur przyznał jednak, że ten występ nie jest przygotowaniem do konkretnej rundy w tym sezonie, lecz będzie on bardziej ogólnym treningiem dla załogi.

– W tym roku naszym planem jest start w całym sezonie MARTEN Tarmac Masters 2021 oraz we wszystkich asfaltowych rundach RSMP. Nie mogę jednoznacznie powiedzieć przed jakim rajdem jest to trening, ale chyba jest to bardziej trening samego siebie, chcę nabrać trochę prędkości i pewności siebie.” – mówił kierowca zespołu Równiatka Motorsport.

fot. Gabriela Moździerz

52. Rajd Festiwalowy rozpocznie tegoroczny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Automobilklub Opolski przygotował dla załóg siedem odcinków specjalnych podzielonych na dwa dni. W sobotę do pokonania będzie przejazd specjalnego, miejskiego odcinka Debiuty (o długości 2,13 kilometra), a w niedzielę przed załogami stanie potrójny przejazd po odcinkach Superjedynki (długość 3,57 kilometra) oraz Premiery (długość 3,61 kilometra). W sumie cały rajd składać się będzie z ponad 23 kilometrów oesowych, co jest równowartością około połowy długości rund MARTEN Tarmac Masters 2021.

Patronite

Artur Równiatka i Wojciech Habuda wystartują w klasie Open 1, w której wystąpi w sumie siedem załóg. Łącznie w ramach RSMŚl w 52. Rajdzie Festiwalowym wystartują 43 załogi. Pomimo tego, że rajd ten ma być głównie treningiem dla załogi Równiatka Motorsport, nastawienie przed rajdem jak zwykle jest bojowe.

– Nastawienie jest takie samo, jak zawsze – znaleźć się na mecie rajdu. Jaki jest nasz cel? To chyba proste pytanie, ponieważ każdy kierowca rajdowy, każdy sportowiec – zawsze walczy o zwycięstwo!” – zapowiadał kierowca Lancera.

Doświadczenie załogi zespołu Równiatka Motorsport w Rajdzie Festiwalowym jest mocno zróżnicowane. Dla Artura Równiatki będzie to pierwszy start w karierze w tej imprezie, a dla Wojciecha Habudy będzie to powrót na opolskie trasy. Pomimo braku doświadczenia w Rajdzie Festiwalowym, Artur podchodzi do nadchodzącego startu z dużym optymizmem.

– Będzie to mój pierwszy start w karierze w tym rajdzie, ale mogę być spokojny, ponieważ Wojtek zna te odcinki jak własny pokój. Dlatego mogę podczas jazdy nawet zamknąć oczy i wiem, że dotrzemy do celu, choć w takim przypadku nie wiadomo z jakim wynikiem.” – mówił Artur Równiatka.

Wojciech Habuda z Rajdu Festiwalowego ma bardzo miłe wspomnienia. Zwyciężył w nim w 2019 roku w duecie z Michałem Rokitą zarówno w swojej klasie, jak i w całej imprezie wśród załóg zgłoszonych w RSMŚl. W nadchodzącym starcie z pewnością będzie chciał powtórzyć ten wynik, tym razem w duecie z Arturem.

 – Bardzo się cieszę, że powracam na trasy Rajdu Festiwalowego. W 2019 roku udało mi się go wygrać i mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie. Taki jest nasz cel i jedziemy tam go zrealizować. Co najważniejsze jednak jedziemy tam również po to. aby coraz mocniej poznawać się z Arturem z kilometra na kilometr.” – dodał Wojciech Habuda.

Starty zespołu Równiatka Motorsport wspierają: ART-Bud Nieruchomości, SOB-BUD, Royal Watch, WRK Brakes, MG MOTORSPORT


 

Obserwuj zespół Równiatka Motorsport na Facebooku i Instagramie!

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *