RAJDYRSMŚLTMTM JaworTM Jawor 2021

Równiatka Motorsport ze świetnym wynikiem w 3. Ecumaster Rally

Równiatka Motorsport ze świetnym wynikiem w 3. Ecumaster Rally

Zespół Równiatka Motorsport w świetnym stylu zakończył trzecią eliminację cyklu MARTEN Tarmac Masters 2021 – 3. Ecumaster Rally. Załoga Artur Równiatka/Wojciech Habuda zakończyła rajd na drugiej pozycji w klasie PRO1 oraz na czwartej lokacie w klasyfikacji generalnej.

Trzecia runda tegorocznego sezonu MARTEN Tarmac Masters obfitowała nie tylko w wymagające trasy, lecz również w wysokie temperatury, które dały się we znaki duetowi startującemu w Mitsubishi Lancerze EVO X.

– Rajd był bardzo ciężki, temperatura też nie pomagała, gdyż w aucie było około 40 stopni. Odcinki były bardzo wymagające i szybkie, szczególnie pierwszy z nich. Wnioski z tego weekendu są takie, że musimy pić dużo wody i takie warunki nie będą nam straszne! Co do samochodu, to spisał się bez większych zastrzeżeń. Mamy jedynie od dłuższego czasu problem z hamulcem ręcznym, przez co nie jest mi łatwo pokonywać nawroty, muszę jeździć na nich na okrągło.– komentuje Artur Równiatka.

3. Ecumaster Rally dla duetu Równiatka Motorsport przebiegł bardzo udanie, głównie dzięki dobrej taktyce, przyjętej jeszcze przed rozpoczęciem rajdu. Jak przyznaje sama ekipa, planem było rozsądne zarządzanie zarówno tempem, jak i siłami, co ostatecznie pozwoliło im na walkę o najwyższe miejsca podczas rajdu rozgrywanego na terenie powiatu jaworskiego.

Patronite

 

– Podczas rajdu mieliśmy jedynie jedną małą przygodę na pierwszym odcinku, gdzie wpadliśmy na krawężnik i przez chwilę zwiedzaliśmy pole. Co do samego przebiegu zawodów, to ja zawsze zaczynam rajdy trochę gorzej. Wyznaję zasadę, że nie ma co się podpalać, tylko trzeba rozkładać siły na całym dystansie, gdyż rajd kończy się na mecie. Już w zeszłym roku miałem takie przypadki, gdzie na starcie się podpaliłem i skończyłem jazdę po zaledwie paru kilometrach. Każdy start przynosi kolejne doświadczenia, lepiej stracić parę sekund na początku rajdu, niż już na starcie stracić wszystko. – przyznaje kierowca Mitsubishi Lancera EVO X

Poza świetnym końcowym wynikiem dla załogi Równiatka/Habuda, 3. Ecumaster Rally zapadnie w pamięci zespołu również ze względu na tempo na pojedynczych odcinkach specjalnych. Już podczas pierwszego przejazdu odcinka Męcinka zgarnęli oni swoje pierwsze oesowe zwycięstwo w swojej klasie w ramach cyklu Tarmac Masters. Świetne tempo potwierdzili na ostatnim przejeździe tego odcinka, gdzie do kolejnego zwycięstwa w klasie zabrakło zaledwie 0,2 sekundy. Co ciekawe jednak, na tym odcinku duet Równiatka Motorsport nie jechał swoim najlepszym możliwym tempem, co było spowodowane dość niecodzienną sytuacją

– Cały czas mówiłem sobie, że jadę do mety na spokojnie, ale tak się po prostu nie da. Zabrakło nam 0,2 sekundy do zwycięstwa na oesie. Myślę, że byłoby jeszcze parę sekund szybciej, ale po starcie pod nogi wpadła mi butelka… nie wiem jak to się stało. Jazda w lesie z prędkością 150 km/h z myślą, że mam butelkę gdzieś pod hamulcem była trochę słabym doświadczeniem. – powiedział Artur.

Po trzeciej rundzie tegorocznego sezonu MARTEN Tarmac Masters, przed ekipą Równiatka Motorsport stoi kolejne wyzwanie. Następnym występem duetu Równiatka/Habuda będzie bowiem czwarta runda ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2021 – 30. MARMA Rajd Rzeszowski, która zaplanowana jest na termin 05-07.08.2021.Starty zespołu Równiatka Motorsport wspierają: ART-Bud Nieruchomości, SOB-BUD, Royal Watch, WRK Brakes, MG MOTORSPORT

Obserwuj zespół Równiatka Motorsport na Facebooku i Instagramie!

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close