ERCRajd Wysp KanaryjskichRajd Wysp Kanaryjskich 2018RAJDY

Rosyjska dominacja! – OS 9/10/11 Rajd Wysp Kanaryjskich

Jakiś czas temu zakończyła się pierwsza z dwóch dzisiejszych pętli. Rajd Wysp Kanaryjskich wkracza więc w decydującą fazę. Wczorajsze dwa przejazdy oesu Las Palmas de Gran Canaria nie przyniosły żadnych zaskakujących rozstrzygnięć. Dziś też w zasadzie bez niespodzianek. Lukyanuk i Gryazin podzielili się zwycięstwami i dość wyraźnie prowadzą.

OS 9:

Lukyanuk wygrał, nic nowego 😀 Za to świetnie pokazali się Polacy! Łukasz Habaj zanotował drugi czas, remisując z Nikolayem Gryazinem 3.7 sekundy za liderem klasyfikacji. Grzegorz Grzyb stracił 3.9 co dało mu czwarty czas na próbie Arucas 1. Pierwszą piętnastkę zamknął Aleks Zawada, a Hubert Ptaszek był 18.

OS9 - Rajd Wysp Kanaryjskich
ewrc-results

OS10:

Na 10 odcinku specjalnym triumfatorem okazał się Gryazin, który był szybszy od Lukyanuka zaledwie o 0,1 sekundy! Trzeci był Fabian Kreim za kółkiem Skody, ale on stracił już 7.8 sekundy na 15 kilometrowej próbie Moya 1. Grzegorz Grzyb uzyskał 9 czas, a Łukasz Habaj 13. Niestety, Łukasz otrzymał także karę 10 sekund za falstart, co dawało mu 14 miejsce w klasyfikacji generalnej po OS10. Grzyb awansował tymczasem na siódme. Hubert Ptaszek zanotował 20, a Aleks Zawada 22 czas.

Patronite

OS10 - Rajd Wysp Kanaryjskich
ewrc-results

OS11:

Na pierwszym przejeździe próby Galdar o długości ponad 24 kilometrów wszystko wróciło do normy. Lukyanuk przekroczył linię mety z czasem o 5.8 szybszym od Gryazina oraz o 6.8 lepiej od Pelliera. Grzegorz Grzyb uzyskał 5 czas, co pozwoliło mu wskoczyć na 6 miejsce w generalce. Łukasz Habaj wyraźnie podkręcił tempo w trakcie dzisiejszych odcinków. Tym razem uplasował się na 9 miejscu, a w tabeli wspiął się na 13. Szkoda tej kary 10 sekund. Aleks Zawada i Hubert Ptaszek prezentują bardzo podobne tempo przez cały rajd. Tym razem zajęli kolejno 18 i 19 miejsce. Ptaszek jest 16 w „generalce”, a Zawada 18.

OS11 - Rajd Wysp Kanaryjskich
ewrc-results

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie