RAJDYTMTM GłubczyceTM Głubczyce 2021

Rallytechnology z udanym weekendem w Głubczycach

Rallytechnology z udanym weekendem w Głubczycach

3. Rajd Ziemi Głubczyckiej udanie zadebiutował w ramach cyklu Tarmac Masters. Miniony weekend przyniósł piękną słoneczną pogodę i jeszcze piękniejszą walkę, a więc to na co liczyły wszystkie z 91 zgłoszonych załóg. Na brak wrażeń nie mogli narzekać również kibice, którzy po raz kolejny mieli okazję obserwować bezpośredni pojedynek doświadczonych zawodników z RSMP z wieloma nowymi talentami młodego pokolenia. Pierwszą z tych grup, z powodzeniem reprezentowały obydwie załogi obsługiwane w tym rajdzie przez ekipę Rallytechnology.

Zarówno Zbigniew Gabryś, pilotowany przez Krzysztofa Janika, jak i Dariusz Poloński i Łukasz Sitek, po weekendzie w Głubczycach, dopisali do swoich rajdowych dorobków kolejne puchary i miejsca na podium. Podobnie, jak w kwietniowym Tech-Mol Rally, duet Polo GTI R5 dotarł do mety z trzecim czasem klasyfikacji generalnej. W drugim starcie w Volkswagenie zaprezentowali jeszcze lepsze tempo, aż 5 spośród 6 prób kończąc z wynikiem na podium. Na mecie w Głubczycach, po 45 km ścigania, w porównaniu do kwietniowego startu, byli już znacznie bliżej swoich bezpośrednich rywali – o 11,1 sekundy za Wojciechem Chuchałą i Sebastianem Rozwadowskim. Po dwóch rozegranych rundach, z 42 punktami na swoim koncie, są wiceliderami kategorii PRO – tracąc 6 punktów do Chuchały i utrzymując 8 przewagi nad Maciejem Lubiakiem.

Jeszcze mniej, bo zaledwie 6,6 sekundy do konkurentów w PRO 1 stracili Poloński i Sitek, a kibice znów mogli śledzić pojedynek Abartha 124 Rally RGT z Fordem Fiesta w specyfikacji Rally3 (Łukasza Byśkiniewicza i Zbigniewa Cieślara). Z każdym kolejnym przejazdem urywali ze swoich czasów kolejne cenne sekundy. Mocno zaatakowali pod koniec drugiej pętli, a wysoki szósty wynik zapewnił im powrót do czołowej dziesiątki. Trzeciego miejsca w stawkach PRO 1 oraz Tarmac Masters – RO nie oddali już do końca 3. Rajdu Ziemi Głubczyckiej. W punktacji sezonu również są trzeci, za Byśkiniewiczem (+9 punktów) i zaledwie 3 oczka za plecami Jacka Sobczaka i Michała Marczewskiego w Porsche 997 GT3 Cup – niedzielnych triumfatorów PRO 1.

Robert Gabryszewski (szef zespołu Rallytechnology)

„Na odcinki Rajdu Ziemi Głubczyckiej ruszyliśmy w bardzo bojowych nastrojach, a praca całego zespołu przyniosła kolejny cenny wynik. Nasze duety i samochody zaliczyły dobry, równy start, bez przygód i problemów. Druga runda Tarmac Masters, zgodnie z przewidywaniami, wysoko zawiesiła poprzeczkę, a słoneczna pogoda pomogła jeszcze mocniej podkręcić rywalizację. Wynik na podium cieszy więc tym bardziej, że nie był to łatwy rajd, a głód jazdy w całej stawce ogromny. Dla nas jednak najważniejsze są pokonane kilometry i trening. Z wielkimi nadziejami czekamy na czerwiec i rozpoczęcie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Będzie to wyjątkowo intensywny czas, do którego po tym weekendzie jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani.”

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *