RAJDYTMTM GłubczyceTM Głubczyce 2021

Rallytechnology z udanym weekendem w Głubczycach

Rallytechnology z udanym weekendem w Głubczycach

3. Rajd Ziemi Głubczyckiej udanie zadebiutował w ramach cyklu Tarmac Masters. Miniony weekend przyniósł piękną słoneczną pogodę i jeszcze piękniejszą walkę, a więc to na co liczyły wszystkie z 91 zgłoszonych załóg. Na brak wrażeń nie mogli narzekać również kibice, którzy po raz kolejny mieli okazję obserwować bezpośredni pojedynek doświadczonych zawodników z RSMP z wieloma nowymi talentami młodego pokolenia. Pierwszą z tych grup, z powodzeniem reprezentowały obydwie załogi obsługiwane w tym rajdzie przez ekipę Rallytechnology.

Zarówno Zbigniew Gabryś, pilotowany przez Krzysztofa Janika, jak i Dariusz Poloński i Łukasz Sitek, po weekendzie w Głubczycach, dopisali do swoich rajdowych dorobków kolejne puchary i miejsca na podium. Podobnie, jak w kwietniowym Tech-Mol Rally, duet Polo GTI R5 dotarł do mety z trzecim czasem klasyfikacji generalnej. W drugim starcie w Volkswagenie zaprezentowali jeszcze lepsze tempo, aż 5 spośród 6 prób kończąc z wynikiem na podium. Na mecie w Głubczycach, po 45 km ścigania, w porównaniu do kwietniowego startu, byli już znacznie bliżej swoich bezpośrednich rywali – o 11,1 sekundy za Wojciechem Chuchałą i Sebastianem Rozwadowskim. Po dwóch rozegranych rundach, z 42 punktami na swoim koncie, są wiceliderami kategorii PRO – tracąc 6 punktów do Chuchały i utrzymując 8 przewagi nad Maciejem Lubiakiem.

Jeszcze mniej, bo zaledwie 6,6 sekundy do konkurentów w PRO 1 stracili Poloński i Sitek, a kibice znów mogli śledzić pojedynek Abartha 124 Rally RGT z Fordem Fiesta w specyfikacji Rally3 (Łukasza Byśkiniewicza i Zbigniewa Cieślara). Z każdym kolejnym przejazdem urywali ze swoich czasów kolejne cenne sekundy. Mocno zaatakowali pod koniec drugiej pętli, a wysoki szósty wynik zapewnił im powrót do czołowej dziesiątki. Trzeciego miejsca w stawkach PRO 1 oraz Tarmac Masters – RO nie oddali już do końca 3. Rajdu Ziemi Głubczyckiej. W punktacji sezonu również są trzeci, za Byśkiniewiczem (+9 punktów) i zaledwie 3 oczka za plecami Jacka Sobczaka i Michała Marczewskiego w Porsche 997 GT3 Cup – niedzielnych triumfatorów PRO 1.

Patronite

Robert Gabryszewski (szef zespołu Rallytechnology)

„Na odcinki Rajdu Ziemi Głubczyckiej ruszyliśmy w bardzo bojowych nastrojach, a praca całego zespołu przyniosła kolejny cenny wynik. Nasze duety i samochody zaliczyły dobry, równy start, bez przygód i problemów. Druga runda Tarmac Masters, zgodnie z przewidywaniami, wysoko zawiesiła poprzeczkę, a słoneczna pogoda pomogła jeszcze mocniej podkręcić rywalizację. Wynik na podium cieszy więc tym bardziej, że nie był to łatwy rajd, a głód jazdy w całej stawce ogromny. Dla nas jednak najważniejsze są pokonane kilometry i trening. Z wielkimi nadziejami czekamy na czerwiec i rozpoczęcie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Będzie to wyjątkowo intensywny czas, do którego po tym weekendzie jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani.”

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *