Rajd FestiwalowyRajd Festiwalowy 2021RAJDYRSMŚL

RallyN na start – 52. Rajd Festiwalowy

RallyN na start – 52. Rajd Festiwalowy

W najbliższy weekend czeka nas 52. Rajd Festiwalowy w cyklu Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska. Właśnie tam zadebiutuje nowa klasa w postaci grupy RallyN. Na starcie do pierwszego z siedmiu odcinków specjalnych zobaczymy łącznie siedem załóg. Będą one rywalizować w klasach RallyN 1 oraz RallyN 2. Z pewnością największe zainteresowanie będą wzbudzały konstrukcje, którymi pojadą Łukasz Godula i Grzegorz Wójtowicz.

Obaj zawodnicy wystartują Peugeotami 208 GTI, które swoją specyfikacją techniczną znacznie odbiegają od topowej klasy R2. Swój debiutancki sezon na trasach Rajdów Okręgowych będzie kontynuował zespół Bojdoł Rally Team natomiast w bliźniaczym Renault Clio III RS zaprezentują się Kamil Kawalec z Sebastianem Krzyżowskim. Stawkę zarówno grupy RallyN jak i Rajdu Okręgowego zamkną zawodnicy zgłoszeni w coraz mniej spotykanych samochodach na tak wysokim szczeblu rajdów samochodowych. Piotr Witkowski zasiądzie za kierownicą Renault Twingo, a z 43 numerem startowym na opolskich odcinkach pojawi się Damian Uchyła w Kia Picanto.

Faworytem do triumfu w RallyN 2 na pewno będzie Łukasz Godula. Zapas doświadczenia w postaci Wicemistrzostwa w klasie RO 2 oraz tytułu mistrzowskiego w Pucharze Peugeota & Citroena mówią same za siebie. Również dla Grzegorza Wójtowicza śląskie oesy nie są niczym obcym. Przed rokiem w roli samochodu funkcyjnego pojawił się w 4. Rajdzie Śląska oraz 2. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej. Zupełnie nowa klasa zainauguruje sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska już w sobotę. Zaczną od przejazdu miejskiego odcinka w centrum Opola. Następnego dnia zmierzą się z drugim etapem zmagań w okolicach Strzelec Opolskich.

Patronite


Strona internetowa Rajdu Festiwalowego
Rajd Festiwalowy na Rallypl

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *