RAJDY

Rally Story – czas na trzecią odsłonę serialu o rajdach!

Rally Story – czas na trzecią odsłonę serialu o rajdach!

Już w tym tygodniu będzie miała premiera nowego, trzeciego sezonu serialu dokumentalnego o polskich rajdach – Rally Story! Jesteśmy po seansie pierwszego odcinka trzeciego sezonu Rally Story i możemy powiedzieć, że warto było czekać!

Odcinek przedstawia testy samochodu Ford Fiesta Rally3 które odbyły się w Lutym tego roku. Brali w nich udział rozmaici kierowcy! Od tych co regularnie startują w Polsce, aż do tych co startują w Rajdzie Dakar!

Patronite

Kamery i mikrofony inmotorsport.tv pokazują nam to czego my nie mogliśmy, jako zwykli kibice posłuchać i zobaczyć. Jest to gratka dla tej części rajdowych fanów którzy chcą poznać więcej szczegółów z rajdowej kuchni.

Druga część tego epizodu przedstawia Grzegorza Grzyba, Macieja Rzeźnika oraz jego syna Adriana. Zawitali oni do stajni Topp-Cars na Węgrzech przed testami.

Arek Torski (inmotorsport.tv) 

Bardzo cieszę się, że możemy pokazać światu nowy sezon naszego serialu. Zrobiliśmy go przede wszystkim z pasji do rajdów samochodowych. Będzie on zupełnie inny od tego co wcześniej mogliście oglądać. Trochę inaczej go montujemy, opowiadamy inaczej historię. Postanowiłem wprowadzić sceny równoległe. W niektórych miejscach ekran jest podzielony i możemy zobaczyć co dzieję się w tym samym czasie w innym miejscu. Dzięki temu zabiegowi możemy opowiedzieć więcej w tym samym czasie oraz zdynamizować film. Zdecydowałem się na panoramiczne proporcje obrazu, głownie ze względu na to, że część ujęć udało się nakręcić anamorficznym obiektywem, dla którego takie proporcje to standard. Szkoda, że nie mogliśmy tak przez cały czas nagrywania serialu.

Tym razem część dokumentalną robiliśmy w znacznie mniejszym składzie niż rok temu. Czasami byliśmy tylko we dwie osoby. Ale przez pierwsze dwa sezony zebraliśmy tyle doświadczenia, że teraz zbieranie materiałów do kolejnych odcinków to przysłowiowa bułka z masłem. Sporo czasu poświęciliśmy na dobór muzyki, postprodukcję audio i efekty dźwiękowe. Część utworów użytych w serialu została napisana specjalnie pod nasz serial, a część została wylicencjonowana z banku muzyki, z którego korzystają nawet bardzo znani producenci.

Serial zmontowany jest w rozdzielczości 4K z filmową koloryzacją.
W ten serial włożyliśmy na prawdę dużo wysiłku i przede wszystkim serca. Jego produkcja kosztowała nas wiele wyrzeczeń, po drodze mieliśmy wiele wzlotów i upadków. Czasami nawet mieliśmy tego dość. Sami musieliśmy zapracować na budżet tego serialu. Jego produkcja jest dość kosztowna, stąd na początku będzie on dostępny tylko na platformie inmotorsport.tv. Jak zdobędziemy odpowiednią ilość sponsorów, to pojawi się na antenie telewizji Motowizja. Wyjątkiem jest pierwszy odcinek, który będzie dostępny zupełnie za darmo na naszej platformie, a także na antenie Motowizja.

Sądzę, że efekt końcowy będzie wart czekania, a serial będzie się mocno rozkręcał wraz kolejnymi odcinkami. Warto wydać te kilka złotych na abonament, bo dzięki temu będziemy mogli robić jeszcze więcej dobrych produkcji filmowych. Z okazji black week zrobimy promocję na abonament roczny. Będzie on o 40% niższy i będzie kosztował 180 PLN za cały rok. Kod to blackweek21

Na początek dostępne są dwa odcinki. Co tydzień w czwartek będziemy publikować kolejny nowy odcinek. Dalsze odcinki jeszcze montujemy, wciąż nagrywamy także materiał na kolejne odcinki stąd ciężko powiedzieć ile ich będzie, ale szacuję, że spokojnie ponad 20. Naprawdę będzie co oglądać.

 

Ekipa inmotorsport.tv włożyła wiele wysiłku, pracy, serca w ten serial. Dlatego zachęcamy Was do obejrzenia go! Czy to w telewizji Motowizja, czy też na platformie inmotorsport.tv! Naprawdę warto!

 

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *