RAJDYRally MastersRSMDŚ

Rally Masters wraca!

Cykl organizowany przez G4 Sport Club – „Rally Masters” wraca na rajdowe trasy.

Mistrzostwa Dolnego Śląska będą składały się z czterech rajdów.

Pierwszy rajd starego – nowego cyklu odbędzie się w Sobótce w dniach 25-26 maja, na dobrze znanych z wcześniejszych edycji odcinkach specjalnych. Możliwe, że zobaczymy oes w kopalni, czy próbę poprowadzoną  po ulicach Sobótki. Jak na razie organizator potwierdził topowy oes „koniczynka”.

Druga runda zostanie rozegrana równolegle z Rajdem Festiwalowym  w Opolu (15 – 16 czerwiec). Trzecia eliminacja, odbędzie się w Świdnicy w dniach 7-8.

Patronite

Ostatni z czterech rajdów odbywać się będzie równolegle z Rajdem Dolnośląskim. Oprócz cyklu RO, jednocześnie z pierwszymi trzema rundami będą rozgrywane  zawody o formule SKJS i KJS.

Rajdy Okręgowe kończymy w czasie Rajdu Dolnośląskiego, rundy RSMP w Zieleńcu. Wspólnie z AZK Kłodzko planujemy trasę zgodną z regulaminem RO przebiegająca fragmentami odcinków specjalnych Rajdu Dolnośląskiego – czytamy na stronie Rally Masters

Rally Masters wcześniej

Ostatni rajd zaliczany do cyklu „Rally Masters” odbył się w Sobótce 2015 roku, rok wcześniej gościem specjalnym imprezy był Hubert Ptaszek, który zaprezentował się kibicom w Fordzie Fiesta S2000. Kierowca z Torunia niestety musiał wycofać się z rajdu z powodu awarii.

Najciekawszą edycją jaka została rozegrana po trasach zlokalizowanych w okolicach Sobótki, był „1. Rally Masters”. Impreza zgromadziła na stracie czołowych kierowców rywalizujących w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w topowych rajdówkach, w tym dwa samochody klasy WRC. Za kierownicą Skody Fabii WRC usiadł Hubert Ptaszek, a Corollę WRC poprowadził jego tato – Jacek Ptaszek. Rajd wygrał Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia S2000), przed Tomaszem Kucharem (Peugeot S2000). Trójkę uzupełnił Hubert Ptaszek.

Rally Masters i Tarmac Masters

Od 2016 roku „Rally Masters” został zastąpiony nowymi mistrzostwami pod nazwą „Tarmac Masters”. Rajdy zaliczane do tego cyklu stanowiły Mistrzostwa Dolnego Śląska. Tarmac stracił ten status po sezonie 2018, po którym ze współorganizacji imprez wycofał się G4 Sport Club.

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *