Rajd ŽemaitijaRajd Zemaitija 2021RAJDYRSMP

Hyundai Poland Racing: Awaria zakończyła inaugurację sezonu Szejów

Awaria zakończyła inaugurację sezonu Szejów

Bracia Szejowie nie ukończą Rally Żemaitija. Załoga Hyundai Poland Racing musiała wycofać się z rywalizacji na dziewiątym odcinku specjalnym imprezy. Problemem była awaria układu elektrycznego.

Tuż po zakończeniu piątkowego superoesu Jarosław Szeja od razu powiedział, że rajd tak naprawdę zaczyna się dopiero w sobotę. Rzeczywiście, szybko okazało się, że wyniki próby w Kielmach nie mają żadnego znaczenia. Rajd Żmudzi na dobre wystartował od prawie 6-kilometrowego OS3 Autopartner 1.

Wybrane dla Ciebie

Jarosław i Marcin Szejowie od początku jasno dali do zrozumienia, że celem nadrzędnym na ten weekend jest meta i nauka. Debiut na nawierzchni szutrowej dla Jarka musiał oznaczać konieczność „zapłaty frycowego”. Pierwsza runda ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski dawała zespołowi mnóstwo cennych informacji i danych… aż do czasu pechowego odcinka specjalnego numer dziewięć.

Patronite

Na OS9 Rallyfreaks wszystko przebiegało pomyślnie, aż w samej końcówce próby samochód odmówił posłuszeństwa. Awaria układu elektrycznego uniemożliwiła dalszy udział w rajdzie. Załoga i samochód wrócili na strefę serwisową, by zespół przeanalizował problem.

Jarosław Szeja

Nie w taki sposób wyobrażałem sobie debiut na szutrach. Debiut w nowym aucie i zespole. Ale rajdy są niestety nieprzewidywalne i często brutalne. Jechaliśmy swoim, bezpiecznym tempem. Celem była meta i zebranie doświadczenia na przyszłość. Te nadzieje zostały przerwane na dziewiątym odcinku specjalnym przez awarię. Dziękujemy wszystkim partnerom i kibicom za okazane wsparcie. Nie poddajemy się, wrócimy mocniejsi. Do zobaczenia wkrótce!

Partnerami załogi są: GK Forge, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Gastro Boss, Erdol Haus, Polsprzęt, Millers Oils Polska, Kowax, Gulf Race Fuels Distribution EU, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Silesia Business Hub, 2Brally i Hyundai Poland Racing.

Kalendarz ProfiAuto RSMP 2021

18-20 czerwca – 77. Orlen Rajd Polski
16-18 lipca – 8. Rajd Nadwiślański
5-7 sierpnia – 30. Rajd Rzeszowski
10-12 września – 5. Rajd Śląska
1-3 października – 49. Rajd Świdnicki-Krause
15-17 października – 46. Rally Kosice (Słowacja)

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *