Rajd RzeszowskiRajd Rzeszowski 2021RSMP

Rajd Rzeszowski z pomocą mistrza Polski

Rajd Rzeszowski z pomocą mistrza Polski

W weekend 5-7 sierpnia odbędzie się 4. runda ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 30. Marma Rajd Rzeszowski. Na starcie nie zabraknie załogi Hyundai Poland Racing – Jarosława i Marcina Szejów. Bracia z Ustronia przygotowali dla swoich kibiców nie lada niespodziankę.

4. rundą sezonu ProfiAuto RSMP będzie 30. Marma Rajd Rzeszowski. Impreza organizowana przez Automobilklub Rzeszowski odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia. Na zawodników czeka 11 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 152 kilometrów. Podkarpackie asfalty uznawane są za jedne z najtrudniejszych w Europie, więc będzie to na pewno duże wyzwanie dla wszystkich załóg.

Bracia Szejowie po Rajdzie Nadwiślańskim skupiają się na przygotowaniach. I tutaj załoga zaskoczyła. W testach Hyundai Poland Racing przed imprezą pomagał będzie aktualny mistrz Polski, Jari Huttunen. Fin będzie współpracował z Jarkiem i Marcinem m.in. pod kątem doboru odpowiednich ustawień na ten wymagający rajd.

Patronite

Huttunen w ubiegłym roku wygrał Rajd Rzeszowski i sięgnął po mistrzostwo Polski oraz mistrzostwo WRC 3. Aktualnie, wspólnie z ekipą Kowax 2Brally, startuje w mistrzostwach świata WRC 2 pod skrzydłami Hyundai Motorsport oraz pracuje nad rozwojem nowej wersji Hyundaia i20 N Rally2. Taka pomoc bez wątpienia będzie bardzo wartościowa dla Szejów, którzy chcą udowodnić swój potencjał na asfaltowej nawierzchni.

Jarosław Szeja:
Asfalty to moja naturalna, ulubiona nawierzchnia. Bardzo się cieszę, że na testach pojawi się Jari Huttunen. Będziemy mogli skorzystać z jego doświadczenia oraz z niesamowitej wiedzy na temat Hyundaia i20 R5. Ona na pewno otworzy mi oczy na wiele aspektów i wierzę, że będziemy mogli pojechać tym autem szybciej. Wciąż z Marcinem uczymy się tego samochodu, więc to będzie dla nas ważne wzmocnienie. Ten rok to jest właśnie taka szkoła – Jari będzie dobrym nauczycielem. Nastawienie w zespole jest dobre – chcemy znów stanąć do walki dla naszych kibiców i partnerów, którzy nawet na moment się od nas nie odwrócili i wciąż darzą nas swoim zaufaniem. Za to dziękujemy!

Partnerami załogi są: GK Forge, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Gastro Boss, Erdol Haus, Polsprzęt, Millers Oils Polska, Kowax, Gulf Race Fuels Distribution EU, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Silesia Business Hub, 2Brally i Hyundai Poland Racing.

Harmonogram 30. Marma Rajdu Rzeszowskiego

Kalendarz ProfiAuto RSMP 2021

 

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *