ERCRajd PolskiRajd Polski 2018Rajd Polski 2018 RSMPRajd Polski RSMPRAJDYRSMP

Gryazin zwycięża na Paprotkach!- OS2 Rajd Polski 2018

Nikolay Gryazin wygrał pierwszy dzisiejszy odcinek specjalny 75. Rajdu Polski. Drugi czas uzyskał Lukyanuk Alexey który na mecie powiedział którego boli klatka piersiowa. (+1.8s) Trzeci czas wykręciła fińska załoga Huttunen / Linnaketo w Hyundaiu I20 R5. Stracili oni do Rosyjskiej załogi 4.1 sekundy.

Za podium uplasowała się najlepsza Polska załoga na tym oesie czyli – Łukasz Pieniążek i Przemek Mazur, Polski duet stracił do Gryazina 10,7 sekundy. Czołową piątkę zamyka Fabian Kreim. Niemiec stracił 13.9 sekundy.

Na szóstej pozycji uplasował Chris Ingram (+17.8s). Siódmy czas wykręcił Łukasz Habaj w Fabii R5 (+22.7s)

 

„Było ślisko, ale w porządku, jesteśmy  na mecie, mam nadzieję, że na innych oesach nie będzie problemów”. – Miko Marczyk

 

„Jest bardzo ślisko, mieliśmy kilka drobnych błędów, skupimy się na kolejnych oesach – Łukasz Pieniążek

 

„Przegapiliśmy skrzyżowanie, straciliśmy może 10 sekund. To był miękki i śliski oes, ale myślę, że nasza pozycja startowa nie jest tak zła” – Łukasz Habaj

Obraz może zawierać: na zewnątrz
fot. Radio Rajdowe

„Pojechaliśmy za szeroko, dotknęliśmy czegoś. Nic specjalnego” – Marcin Słobodzian

W RSMP na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej jest Łukasz Pieniążek który prowadzi 13,6 sekundy nad Grzegorzem Grzybem. Wirtualne podium „generalki”  zamyka Miko Marczyk (+14.0s). Na czwartym miejscu plasuje się Łukasz Habaj (+14.5s). Piąty jest Tomasz Kasperczyk (+15,7s). Lider Klasyfikacji RSMP – Jakub Brzeziński – zajmuje po OS2 szóste miejsce i traci do Pieniążka 20.5s.

Klasyfikacja OS2 (ERC)

KLASYFIKACJA NA ODCINKU
POZ. NR ZESPÓŁ
SAMOCHÓD
GRUPA
KLASA
POZ.
GR.
CZAS STR.
LID./POP
1. 4
Gryazin/Fedorov
Škoda Fabia R5
RC2
R5
1
1
07:51.6
2. 1
Lukyanuk/Arnautov
Ford Fiesta R5
RC2
R5
2
2
07:53.4 +00:01.8
+00:01.8
3. 6
Huttunen/Linnaketo
Hyundai I20 R5
RC2
R5
3
3
07:55.7 +00:04.1
+00:02.3
4. 7
Pieniążek/Mazur
Škoda Fabia R5
RC2
R5
4
4
08:02.3 +00:10.7
+00:06.6
5. 3
Kreim/Christian
Škoda Fabia R5
RC2
R5
5
5
08:05.5 +00:13.9
+00:03.2
6. 11
Ingram/Whittock
Škoda Fabia R5
RC2
R5
6
6
08:09.4 +00:17.8
+00:03.9
7. 10
Habaj/Dymurski
Škoda Fabia R5
RC2
R5
7
7
08:14.3 +00:22.7
+00:04.9
8. 15
Marczyk/Gospodarczyk
Škoda Fabia R5
RC2
R5
8
8
08:14.9 +00:23.3
+00:00.6
=8. 16
Kasperczyk/Syty
Ford Fiesta R5
RC2
R5
=8
=8
08:14.9 +00:23.3
10. 5
Grzyb/Wróbel
Škoda Fabia R5
RC2
R5
10
10
08:15.5 +00:23.9
+00:00.6
11. 9
Pellier/Combe
Peugeot 208 T16
RC2
R5
11
11
08:16.5 +00:24.9
+00:01
12. 12
Mareš/Hloušek
Škoda Fabia R5
RC2
R5
12
12
08:21.7 +00:30.1
+00:05.2
13. 8
Avcioglu/Korkmaz
Škoda Fabia R5
RC2
R5
13
13
08:24.7 +00:33.1
+00:03
14. 18
Poloński/Sitek
Ford Fiesta R5
RC2
R5
14
14
08:25.4 +00:33.8
+00:00.7
15. 20
Słobodzian/Dachowski
Subaru Impreza STi
RC2
NR4
15
1
08:40.8 +00:49.2
+00:15.4

Klasyfikacja generalna po OS2 (ERC)

KLASYFIKACJA PO ODCINKU
POZ. NR ZESPÓŁ
SAMOCHÓD
GRUPA
KLASA
POZ.
GR.
CZAS
KARY
ŁĄCZNY CZAS STR.
LID./POP
ZM.
1. 4
Gryazin/Fedorov
Škoda Fabia R5
RC2
R5
1
1
09:41.5 09:41.5 4
2. 1
Lukyanuk/Arnautov
Ford Fiesta R5
RC2
R5
2
2
09:42.1 09:42.1 +00:00.6
+00:00.6
-1
3. 6
Huttunen/Linnaketo
Hyundai I20 R5
RC2
R5
3
3
09:45.5 09:45.5 +00:04
+00:03.4
1
4. 7
Pieniążek/Mazur
Škoda Fabia R5
RC2
R5
4
4
09:51.8 09:51.8 +00:10.3
+00:06.3
-1
5. 3
Kreim/Christian
Škoda Fabia R5
RC2
R5
5
5
09:55.9 09:55.9 +00:14.4
+00:04.1
2
6. 11
Ingram/Whittock
Škoda Fabia R5
RC2
R5
6
6
10:00.6 10:00.6 +00:19.1
+00:04.7
3
7. 5
Grzyb/Wróbel
Škoda Fabia R5
RC2
R5
7
7
10:05.4 10:05.4 +00:23.9
+00:04.8
-2
8. 15
Marczyk/Gospodarczyk
Škoda Fabia R5
RC2
R5
8
8
10:05.8 10:05.8 +00:24.3
+00:00.4
9. 10
Habaj/Dymurski
Škoda Fabia R5
RC2
R5
9
9
10:06.3 10:06.3 +00:24.8
+00:00.5
2
10. 16
Kasperczyk/Syty
Ford Fiesta R5
RC2
R5
10
10
10:07.5 10:07.5 +00:26
+00:01.2
3
11. 9
Pellier/Combe
Peugeot 208 T16
RC2
R5
11
11
10:08.3 10:08.3 +00:26.8
+00:00.8
-1
12. 12
Mareš/Hloušek
Škoda Fabia R5
RC2
R5
12
12
10:15 10:15 +00:33.5
+00:06.7
2
13. 8
Avcioglu/Korkmaz
Škoda Fabia R5
RC2
R5
13
13
10:17.1 10:17.1 +00:35.6
+00:02.1
-1
14. 19
Ruta/Heller
Škoda Fabia R5
RC2
R5
14
14
10:34.7 10:34.7 +00:53.2
+00:17.6
1
15. 20
Słobodzian/Dachowski
Subaru Impreza STi
RC2
NR4
15
1
10:40.3 10:40.3 +00:58.8
+00:05.6
2

 

 

Klasyfikacja OS2 (RSMP)

KLASYFIKACJA NA ODCINKU
POZ. NR ZESPÓŁ
SAMOCHÓD
GRUPA
KLASA
POZ.
GR.
CZAS STR.
LID./POP
1. 7
Pieniążek/Mazur
Škoda Fabia R5
2 1 08:02.3
2. 10
Habaj/Dymurski
Škoda Fabia R5
2 2 08:14.3 +00:12
+00:12
3. 15
Marczyk/Gospodarczyk
Škoda Fabia R5
2 3 08:14.9 +00:12.6
+00:00.6
=3. 16
Kasperczyk/Syty
Ford Fiesta R5
2 =3 08:14.9 +00:12.6
5. 5
Grzyb/Wróbel
Škoda Fabia R5
2 5 08:15.5 +00:13.2
+00:00.6
6. 37
Brzeziński/Kozdroń
Ford Fiesta R5
2 6 08:21.5 +00:19.2
+00:06
7. 18
Poloński/Sitek
Ford Fiesta R5
2 7 08:25.4 +00:23.1
+00:03.9
8. 38
Byśkiniewicz/Wisławski
Hyundai I20 R5
2 8 08:29 +00:26.7
+00:03.6
9. 20
Słobodzian/Dachowski
Subaru Impreza STi
Open N 1 08:40.8 +00:38.5
+00:11.8
10. 19
Ruta/Heller
Škoda Fabia R5
2 9 08:41.1 +00:38.8
+00:00.3
11. 39
Kotarba/Kotarba
Mitsubishi Lancer EVO IX
Open N 2 08:48.5 +00:46.2
+00:07.4
12. 42
Borkowski/Jurgała
Ford Fiesta Proto
Open N 3 08:52.9 +00:50.6
+00:04.4
13. 33
Zbroja/Pochroń
Citroen DS3 R3T
3 1 08:59.2 +00:56.9
+00:06.3
14. 30
Wróblewski/Spentany
Peugeot 208 R2
4 1 09:07.9 +01:05.6
+00:08.7
15. 21
Tempestini/ITU
Abarth 124 Rally
2 10 09:08.1 +01:05.8
+00:00.2
16. 34
Kudryavtsev/Korsia
Peugeot 208 R2
4 2 09:34.5 +01:32.2
+00:26.4
17. 25
Munnings/Stein
Peugeot 208 R2
4 3 09:59.5 +01:57.2
+00:25

Klasyfikacja po OS2 (RSMP)

KLASYFIKACJA PO ODCINKU
POZ. NR ZESPÓŁ
SAMOCHÓD
GRUPA
KLASA
POZ.
GR.
CZAS
KARY
ŁĄCZNY CZAS STR.
LID./POP
ZM.
1. 7
Pieniążek/Mazur
Škoda Fabia R5
2 1 09:51.8 09:51.8
2. 5
Grzyb/Wróbel
Škoda Fabia R5
2 2 10:05.4 10:05.4 +00:13.6
+00:13.6
3. 15
Marczyk/Gospodarczyk
Škoda Fabia R5
2 3 10:05.8 10:05.8 +00:14
+00:00.4
1
4. 10
Habaj/Dymurski
Škoda Fabia R5
2 4 10:06.3 10:06.3 +00:14.5
+00:00.5
2
5. 16
Kasperczyk/Syty
Ford Fiesta R5
2 5 10:07.5 10:07.5 +00:15.7
+00:01.2
2
6. 37
Brzeziński/Kozdroń
Ford Fiesta R5
2 6 10:12.3 10:12.3 +00:20.5
+00:04.8
-3
7. 38
Byśkiniewicz/Wisławski
Hyundai I20 R5
2 7 10:19.9 10:19.9 +00:28.1
+00:07.6
-3
8. 19
Ruta/Heller
Škoda Fabia R5
2 8 10:34.7 10:34.7 +00:42.9
+00:14.8
9. 20
Słobodzian/Dachowski
Subaru Impreza STi
Open N 1 10:40.3 10:40.3 +00:48.5
+00:05.6
2
10. 39
Kotarba/Kotarba
Mitsubishi Lancer EVO IX
Open N 2 10:43 10:43 +00:51.2
+00:02.7
-1
11. 42
Borkowski/Jurgała
Ford Fiesta Proto
Open N 3 10:50 10:50 +00:58.2
+00:07
-1
12. 18
Poloński/Sitek
Ford Fiesta R5
2 9 10:58.7 10:58.7 +01:06.9
+00:08.7
5
13. 33
Zbroja/Pochroń
Citroen DS3 R3T
3 1 11:04.5 11:04.5 +01:12.7
+00:05.8
1
14. 21
Tempestini/ITU
Abarth 124 Rally
2 10 11:08.5 11:08.5 +01:16.7
+00:04
-2
15. 30
Wróblewski/Spentany
Peugeot 208 R2
4 1 11:11.7 11:11.7 +01:19.9
+00:03.2
-2
16. 34
Kudryavtsev/Korsia
Peugeot 208 R2
4 2 11:41.9 11:41.9 +01:50.1
+00:30.2
-1
17. 25
Munnings/Stein
Peugeot 208 R2
4 3 12:07.3 12:07.3 +02:15.5
+00:25.4
-1

Wybrane dla Ciebie