Rajd ŚląskaRajd Śląska 2019RAJDYRSMP

Płachytka i Nowaczewski przesiadają się do Fabii R5!

Szóstą odsłonę tegorocznego cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski stanowi Rajd Śląska z bazą w Chorzowie. W harmonogramie znalazło się 12 odcinków specjalnych o łącznej długości niespełna 110 kilometrów, a na listach zgłoszeń cykli RSMP, HRSMP i RSMŚL – w sumie 115 załóg. Nie zabraknie wśród nich Sylwestra Płachytki i Jacka Nowaczewskiego, którzy w tym sezonie powracają na krajowe odcinki specjalne w aucie R5.

Choć na liście zgłoszeń do Rajdu Śląska przy nazwiskach duetu Płachytka/Nowaczewski pojawił się Ford Fiesta R5, to ostatecznie załoga stanie na starcie szóstej rundy RSMP w Skodzie Fabii R5. Zmiana samochodu w trakcie sezonu to wynik decyzji, podjętej wspólnie z zespołem. Nowa rajdówka przybierze znane już kibicom barwy Poliamid Plastics, eSky, Michelin, Rallytechnology, Fuchs, Auto Moto Klub Kłodzko i Events Control.

Sylwester Płachytka:

Z rajdami na Śląsku mamy związane dobre wspomnienia – nie tylko ze względu na atmosferę, która tam panuje czy kibiców, których zawsze jest wielu przy odcinkach, ale również biorąc pod uwagę trasy, które są naprawdę wyjątkowe i mają to coś 🙂 Ostatnio mieliśmy okazję startować tam w Rajdzie Wisły w 2014 roku, który stał pod znakiem wyjątkowo zaciętej walki. Teraz też czeka nas duże wyzwanie, bo po nie do końca udanym Rajdzie Rzeszowskim postanowiliśmy wspólnie z zespołem Rallytechnology zmienić samochód. Wsiadamy do Fabii R5 i mamy świadomość, że to trochę bardziej wymagająca konstrukcja, ale postaramy się jak najszybciej z nią oswoić i pokazać z jak najlepszej strony. Trzymajcie mocno kciuki, a my postaramy się dać z siebie jak najwięcej. Wszystkich serdecznie zapraszamy do Chorzowa już w ten weekend!

Jacek Nowaczewski:

Przed nami Rajd Śląska, który będzie dla nas pierwszym kontaktem z nowym samochodem, jakim jest Skoda Fabia R5. Znamy i lubimy charakter tych tras, choć większość odcinków specjalnych będziemy pokonywać pierwszy raz. Liczymy więc na wsparcie naszych kibiców w tym pełnym dla nas nowości rajdzie. Plan jest taki, żeby poprawić naszą sytuację punktową w RSMP. Do zobaczenia na odcinkach

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close