RAJDYRSMP

Łukasz Kotarba w C3 R5!

BTH Evolution Rally Team za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku poinformował, że w sezonie 2019 Łukasz Kotarba wystartuje za kierownicą Citroëna C3 R5 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski!

Do tej pory Kotarba do swojej dyspozycji miał Mitsubishi Lancera Evo X, za kierownicą którego ostatni raz w tym roku pojawiał się podczas 47 Rajdu Świdnickiego-KRAUSE, pierwszej rundy RSMP 2019. Kierowca rywalizację potraktował treningowo, a pomimo to zajął dobre trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Korzystając z okazji, w Świdnicy zapytaliśmy Łukasza o jego nową rajdową broń.  Chociaż plotki co do marki krążyły w sieci od pewnego czasu do dzisiaj nie mogliśmy o tym oficjalnie napisać.

Łukasz Kotarba:

– We wtorek odbieram samochód klasy R5 i będziemy się niem chwalić… na testach. To jest mój ostatni start Lancerem w tym roku.

A tak prezentuje się Citroen C3 R5 Łukasza Kotarby.

Nowa broń BTH Evolution Rally Team już w drodze do nas💪💪

Opublikowany przez PRP Wtorek, 30 kwietnia 2019

Citroen C3 R5 to dość młoda konstrukcja, ale zawodnicy rywalizując tym samochodem pokazują bardzo konkurencyjne tempo. Rajdówką francuskiego producenta dysponuje m.in. aktualny Mistrz Europy – Alexey Lukyanuk.

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close