HRSMPRajd ŚwidnickiRajd Świdnicki 2021RSMP

Lepiej jak rok temu… Lista zgłoszeń Rajdu Świdnickiego 2021

Lepiej jak rok temu… Lista zgłoszeń Rajdu Świdnickiego 2021

Dzisiaj poznaliśmy listę zgłoszeń 49. Rajdu Świdnickiego KRAUSE. Już w pierwszy weekend października na trasach zlokalizowanych w Górach Sowich oraz w Świdnicy zobaczymy dobrze znaną stawkę RSMP oraz HRSMP 2021. W sumie chęć udziału w świdnickiej imprezie zgłosiło 77 załóg. W roku ubiegłym rajd rozgrywany był w podobnych okolicznościach oraz terminie. Wówczas na liście widniało o cztery załogi mniej.

Pierwsi na trasę odcinka specjalnego w Świdnicy wyjada wiceliderzy cyklu ProfiAuto Rajdowych  Samochodowe Mistrzostwa Polski – Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym. Pod nieobecność Mikołaja Marczyka z Szymonem Gospodarczykiem ekipa Tiger Rally Team z pewnością będzie chciała sięgnąć po swoją pierwszą wygraną w tegorocznym czempionacie.

Nie będzie to proste zadanie, bo z numerem drugim do rajdu przystąpią tegoroczni Mistrzowie Słowacji i ubiegłoroczni triumfatorzy w Świdnicy – Grzegorz Grzyb z Michałem Poradziszem w Skodzie Fabii. Grzyb po wypadku przed Rajdem Rzeszowskim wraca do pełni formy, co pokazał podczas Rajdu Turbo Julita, w którym co prawda był drugi, ale wygrał pięć z sześciu odcinków specjalnych.

Patronite

Trójkę na Citroena C3 R5 przykleją Łukasz o Tomasz Kotarbowie. Bardzo wysoko na liście organizator umieścił duet w Fordzie Fieście Rally 3, Łukasza Byśkiniewicza ze Zbigniewem Cieślarem.  Niekwestionowani liderzy w swojej klasie w cyklu ProfiAuto Rajdowych  Samochodowe Mistrzostwa Polski 2021 przystąpią do rywalizacji jako czwarta załoga. Z piątką na trasie zobaczymy Wojciecha Chuchałę z Sebastianem Rozwadowski. Pechowcy z Rzeszowa, na którym posłuszeństwa odmówiła Skoda Fabia Rally2 Evo, „prawie” za swoimi plecami będą mieli duet Adrian Chwietczuk z Jarosławem Barnamem, którzy także zakończyli rywalizację w Rajdzie Rzeszowskim w podobny sposób. Załoga HOŁOWCZYC RACING ma za sobą względnie udany debiut w zagranicznej rundzie ERC – Rajdzie Azorów. Jednak Mało prawdopodobne aby zdobyte doświadczenie w Portugalii,  udało się Adrianowi wykorzystać na krętych asfaltowych trasach świdnickiego.

Pechowców z Rzeszowa rozdzielą Kacper Wróblewski z Jakubem Wróblem. Załoga Orlen Team pokazała świetne tempo podczas testowego startu przed Rajdem Świdnickim. Zwycięstwo w czwartej rundzie Tarmac Masters pokazuje duży potencjał w końcówce sezonu tego duetu.

Ósmy numer startowy organizator przypisał Sylwestrowi Płachytcę z Jackiem Nowaczewskim, a dziewiąty Zbyszkowi Gabrysiowi z Krzysztofem Janikiem. Dziesiątka pojawi się na drzwiach Skody Fabii Rally2 Evo, Macieja Lubiaka z Grzegorzem Dachowskim. Listę  „R-piątek” kończy Grzegorz Bonder z Jakubem Gerberem, którzy zadebiutują na trasach RSMP w najmocniejszej klasie Skodą Fabią.

W klasie drugiej w dolnośląskim klasyku zobaczymy jeszcze Łukasza Kabacińskiego z Michałem Kuśnierzem,  Jarosława Kołtuna z Ireneuszem Pleskotem oraz Marka Nowaka z Adamem Grzelką. W sumie trzynaście  „R-piątkowych” ekip.

Na drugiego zawodnika w Rally3 przyjdzie nam poczekać do 16 numeru, wówczas na trasie powinni pojawić się Kamil Bolek z Łukaszem Jastrzębskim w Fieście, a minutę później  Radosław Typa z Pawłem Pochroniem. Z Subaru Imprezy do Rally3 przesiadają się Rafał Kwiatkowski z Jackiem Zielińskim. Ten duet na Swoją Fiestę przyklei 18 numer.

W Open4 WD zgłosiło się siedem załóg. Standardowo rozrzut marek jest spory. Od Lancerów Marcina Kowala i Artura Równiatki po Fiestę Proto Aleksandra Terleckiego. Do tego grona „gościnie” dołączy Marcin Macher. Świdniczanin na trasie pojawi się za kierownica Subaru Legacy.

Klasę czwartą rozpoczyna Jakub Brzeziński z Dariuszem Burkatem. Drugą załogą będę tworzyć wiceliderzy w „czwórce” w sezonie 2021 – Adam Sroka z Patrykiem Kielarem. W sumie w tej klasie zobaczymy 9 samochodów.

W Open2WD powinniśmy zobaczyć sześć załóg. Najwyższy numer startowy ma załoga Krzysztof Bubik i Mateusz Martynek. Ich BMW M3 E46 Compact wyjedzie na trasę jako 28 ekipa w stawce RSMP. Z trzydziestką zaprezentują się Jacek Sobczak z Michałem Marczewskim w Porsche 997 GT3 Cup 3.6.

Klasy Historyczne HR 2,3,4 reprezentować będzie 12 samochodów. W tym gronie zobaczymy m.in. trzy Subaru Imprezy: Jacka Michalskiego, Pawła Grzywacza i Macieja Wiatraka, Dwie Toyoty Celicki Pawła Wysockiego i Marka Gaciarza.

Lista debiutantów składa się z sześciu załóg. Na trasy Mistrzostw Polski wraca Tomasz Zbroja, jednak tym razem zasiądzie on na prawy fotelu, u boku Roberta Kaczorowskiego z BWM M3 E46.

Łącznie na liście zgłoszeń RSMP widnieje 57 załóg oraz 20 ekip w HRSMP.

Pełna lista dostępna pod linkiem.

Lista zgłoszeń – Rajd Świdnicki 2021 – RSMP i HRSMP

 

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *