Rajd ŚląskaRajd Śląska 2019RAJDYRSMP

Kuba Greguła zadebiutuje w RSMP

Już w najbliższy weekend załoga Subaru Poland Rally Team – Kuba Greguła i Grzegorz Dachowski wystartuje w Rajdzie Śląska – szóstej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Dla Kuby będzie to także pierwszy asfaltowy rajd za kierownicą Subaru Imprezy.

Ostatnie tygodnie wakacji były dla zawodników i całego zespołu Subaru Poland Rally Team czasem bardzo intensywnej pracy. Tydzień po powrocie z Rajdu Rokiškis – piątej rundy Mistrzostw Litwy, zespół był już w drodze na Rajd Niemiec, gdzie załoga SPRT jechała jako auto funkcyjne „00”. Były to kolejne cenne kilometry przejechane po niezwykle wymagających odcinkach niemieckiej rundy WRC, a jednocześnie bardzo odpowiedzialne zadanie, które Kuba i Grzegorz wykonali perfekcyjnie. Drugiego września, kiedy rozpoczynał się rok szkolny, załoga Subaru zameldowała się w rajdowej szkole Vittorio Canevy, gdzie spędziła dwa intensywne dni. Ostatnim etapem przygotowań do debiutu na asfaltowych trasach Mistrzostw Polski były środowe testy na Dolnym Śląsku, podczas których zespół i załoga pracowali nad optymalnymi ustawieniami samochodu.

Start w śląskiej rundzie RSMP będzie dla młodego kierowcy Subaru Poland Rally Team pierwszym rajdem asfaltowym przejechanym w warunkach rywalizacji z krajową czołówką. Najważniejszy będzie progres w wynikach osiąganych na poszczególnych odcinkach specjalnych i poznawanie możliwości samochodu przygotowanego w specyfikacji grupy Open N.

Patronite

Kuba Greguła:

Dużo się działo w ostatnim miesiącu. Udało się spełnić jedno z marzeń i pojechać naszym Subaru jako „00” Rajd Niemiec – rundę WRC. Ogromne emocje i odpowiedzialność dla zawodnika rozpoczynającego swoją rajdową drogę! Był to zarazem wyjątkowy i bezcenny trening, znakomita okazja do doskonalenia opisu trasy i sprawdzian koncentracji podczas długich, bardzo trudnych technicznie oesów. Drugiego września, kiedy moi rówieśnicy rozpoczynali rok szkolny, wraz z Grześkiem zameldowaliśmy się w rajdowej szkole Vittorio Canevy. Kolejna porcja bezcennej wiedzy, a jednocześnie świadomość jak wiele pracy i nauki jeszcze mam przed sobą. Po powrocie czekał nas ostatni etap przygotowań do debiutu w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski – dwa odcinki testowe na Dolnym Śląsku, gdzie pracowaliśmy nad ustawieniami samochodu.

Grzegorz Dachowski:

Po szutrowym rozdziale w naszym tegorocznych startach, czas przypomnieć sobie jak to jest na asfaltowej nawierzchni. Przygotowania do tej zmiany nabrały można powiedzieć zawrotnego tempa. Zaliczyliśmy asfaltową rundę WRC – Rajd Niemiec, po czym dorzuciliśmy trochę wiedzy i praktyki z renomowanej włoskiej szkoły rajdowej Vittorio Canevy, a na koniec doprawiliśmy to odrobiną testów na drogach Dolnego Śląska. Po takim zestawie pora na deser – a będzie to Rajd Śląska w którym przyjdzie nam się ścigać już w najbliższy weekend.
Rajd Śląska, organizowany przez Automobilklub Ziemi Tyskiej będzie szóstą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski z bazą na zmodernizowanym Stadionie Śląskim. W piątkowy wieczór zawodnicy będą mieli do pokonania dwa widowiskowe miejskie oesy, pierwszy w centrum Mikołowa, drugi – Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich, rozegrany będzie w okolicy Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Sobota to dziesięć odcinków specjalnych, w tym dwa pokonywane trzykrotnie.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close