Rajd NadwiślańskiRajd Nadwiślański 2019RSMP

11 R5 na Nadwiślańskim!

Rajd Nadwiślański, rozgrywany w dniach 30.05-01.06 będzie drugą rundą tegorocznego cyklu Mistrzostw Polski w rajdach samochodowych . Na trasach w okolicach Puław zobaczymy 56 załóg, które zgłosiły swój udział w imprezie. Aż 11 z nich dysponować będzie samochodami klasy R5, czyli podobnie jak miało to miejsce w Świdnicy. Pierwszy raz do najmocniejszej rajdówki wsiądzie Kacper Wróblewski, który będzie miał do dyspozycji Hyundaia i20 R5. W sumie zobaczymy pięć samochód koreańskiego producenta, oprócz „Wróbla” będą to Łukasz Byśkiniewicz, Jacek Jurecki, Maciej Lubiak i Daniel Chwist.

W stawce zobaczymy cztery R-piątki z pod znaku błękitnego owalu. Fiestami R5 wystartują Marcin Słobodzian, Tomasz Kasperczyk, Sylwester Płachytka, Jarosław Kołtun. Na trasach RSMP swój debiut będzie miał Citroen C3 R5, którego pierwszy raz w rajdowych warunkach sprawdzi Łukasz Kotarba.

Podobnie jak w Świdnicy, tylko Mikołaj Marczyk na trasę odcinków specjalnych wyruszy Skodą Fabią R5. Mikołaj jako lider klasyfikacji RSMP 2019 wyjdzie na trasę jako pierwszy zawodnik w stawce.

Fiesty PROTO do Puław przywiozą Jakub Brzeziński, Piotr Parys i Hubert Maj.

Rajd Nadwiślański – lista zgłoszeń RSMP

Rajd Nadwiślański – informacje

Rajd Nadwiślański – harmonogram

Rajd Nadwiślański – mapy

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close