RAJDYRSMP

Rajd Świdnicki KRAUSE odwołany! Znamy datę możliwego zorganizowania rajdu

Rajd Świdnicki KRAUSE odwołany! Znamy datę możliwego zorganizowania rajdu

Tegoroczny Rajd Świdnicki-KRAUSE nie odbędzie się w pierwotnie założonym terminie. Jak czytamy na oficjalnej stronie rajdu, podjęto decyzję o odwołaniu rajdu w pierwotnej dacie. W komunikacie został podana również nowa data rozegrania rajdu. Zaproponowany został termin 1-3 października tego roku. Wszystko to jednak zależeć będzie od decyzji Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM.

W komunikacie czytamy:

„Komitet Organizacyjny 49. Rajdu Świdnickiego – KRAUSE informuje, że:

zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2021 r., poz. 512 z późn. zm.) oraz na podstawie artykułu 2.1.6.a Międzynarodowego Kodeksu Sportowego FIA 2021

49. Rajd Świdnicki-KRAUSE stanowiący
1 Rundę PROFIAUTO Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2021
1 Rundę MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2021, zostaje odwołany w pierwotnej dacie (23-25.04.2021).

Stosownie do pkt 4.6.1 Regulaminu Uzupełniającego 49. Rajdu Świdnickiego –KRAUSE, wpłaty dokonane z tytułu uczestnictwa w zawodach podlegają zwrotowi.

Jednocześnie informujemy, że wystąpiliśmy z wnioskiem do Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM o zmianę terminu w/w zawodów na termin 1-3.10.2021.

za Komitet Organizacyjny
Dyrektor Rajdu Roman Grygianiec
Świdnica, dnia 13 kwietnia 2021 r.”

49. Rajd Świdnicki-KRAUSE miał być pierwszą rundą tegorocznego sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W związku z tą decyzją pierwszą rundą sezonu będzie najprawdopodobniej Rajd Nadwiślański, który ma odbyć się w terminie 14.05-16.05.

Gdyby nowa data rajdu zostałaby potwierdzona przez Główną Komisję Sportu Samochodowego PZM, to Rajd Świdnicki byłby szóstą rundą tegorocznego sezonu RSMP. Ma on bowiem odbyć się trzy tygodnie po Rajdzie Śląska oraz na dwa tygodnie przed ostatnią rundą sezonu, którą jest Rajd Koszyc.

⇒ Zobacz aktualny kalendarz RSMP 2021


Źródło informacji: http://rajdkrause.pl

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *